سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رتبه جهانی قدرت نظامی ایران اعلام شد

بروز شده : ١-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:٣۶    نسخه چاپی    
ایران در علم و فناوری در منطقه حرف اول را می زند و درحوزه سیاسی و امنیتی هم در منطقه اول می باشد.
رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران جزو ۱۰ قدرت برتر جهان در حوزه امنیتی و سیاسی در جهان است که این امرنشان می دهد ایران توانایی و استعداد توسعه یافتگی در همه حوزه ها را دارد.

به گزارش مهر، محمد ابراهیم مداحی ظهر شنبه در همایش علمی - تخصصی اقتصاد مقاومتی استان، افزود: انسان با به دست آوردن دانش به همه چیز می رسد و تحقق این امر مهم هم نیازمند وجود زیر ساختها می باشد.
وی اظهار داشت: جنس علم قدرت است و این علم است که باعث توسعه و پیشرفت انسان می شود.

رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان، به مقوله مهم عدالت در جامعه اشاره کرد و گفت: عدالت و توسعه در کنار هم هستند و در عرض هم نیستند.
وی در ادامه افزود: ایران در علم و فناوری در منطقه حرف اول را می زند و درحوزه سیاسی و امنیتی هم در منطقه اول می باشد.

رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان گفت: انقلاب اسلامی ایران یک تکامل فرآیندی دارد و به رغم فعالیت در همه حوزه ها تصدی گری خوبی دارد.
مداحی با اشاره به اینکه ما در اقتصاد نقص داریم گفت: باید بین حوزه سیاسی و امنیتی و اقتصادی تعادل برقرار شود و این سه حوزه با هم توازن داشته باشند.

وی یاد آورشد: در ۵۰ سال گذشته در حوزه اقتصاد رشد خوبی نداشتیم و از سال ۳۹ تا الان رشد اقتصادی مان پایین بوده است.

رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان افزود: ۶۰ سال است که کشور در تورم است و بهره وری مان ضعیف است در حالی که همگرایی اقتصادی بالایی داریم.

رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان افزود: تعامل با رسانه ها ، استفاده از اقتصاد دانش بنیان، استفاده از بخش خصوصی، اطلاع رسانی به موقع، جمایت مسئولین از جامعه باعث توسعه اقتصاد مقاومتی می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها