سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا سعودی، حامی داعش است؟

نظام آل سعود روی شخصیتهای عراقی که در خارج عراق اقامت دارند حساب کرده است، تا آنها از طریق اقدامات تروریستی و رساندن صدها میلیون دلار به داعش، قدرت را به دست بگیرند.
یک روزنامه عربی، عربستان را به دست داشتن در حوادث اخیر در استانهای نینوا و صلاح الدین در عراق متهم کرد و نوشت: حوادث موصل و تکریت، بلافاصله بعد از انتخابات پارلمانی و پیروزی نوری مالکی و ائتلاف دولت قانون روی داد.
به گزارش «انتخاب»، روزنامه "المنار" چاپ قدس در گزارشی تأکید کرد: برخی کشورهای منطقه و خارج از آن، قبل از انتخابات عراق کمک‌های مالی و تسلیحاتی به داعش را شروع کرده و افزایش داده بودند.

این روزنامه افزود: تحولات اخیر عراق موجب نگرانی بسیاری از کشورهای منطقه و جهان شد، و همگی درباره خطر گروهک های جنایتکار تکفیری، هشدار دادند.
بر اساس این گزارش، موفقیت نوری مالکی سیلی محکمی بود به نظام عربستان که از گروهک های تروریستی در عراق حمایت می کند؛ و پیروزی مالکی موجب شکست نقشه های عربستان علیه وحدت مردم و سرزمین عراق بود، لذا ریاض شروع به زمینه سازی برای حمله تروریستی به شهرهای عراق کرد.

این روزنامه خاطر نشان کرد: نظام آل سعود روی شخصیتهای عراقی که در خارج عراق اقامت دارند حساب کرده است، تا آنها از طریق اقدامات تروریستی و رساندن صدها میلیون دلار به داعش، قدرت را به دست بگیرند.

بر اساس گزارش این روزنامه عربی، داعش از سلاح های فراهم شده از سوی عربستان استفاده می کند و عربستان در کنار فرانسه و رژیم صهیونیستی از مهمترین حامیان گروهک داعش در عراق، و دیگر مناطق دنیا هستند.

آمریکا از تصمیم داعش برای عملیات آگاه بود؟
منابع عراقی فاش کردند که سفارت آمریکا در بغداد از تصمیم گروه داعش برای اجرای عملیات نظامی درخاک عراق آگاه بوده است.
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از این منابع عراقی که آنها را موثق خواند، گفت: دلایلی وجود دارد که ثابت می کند سفارت آمریکا در بغداد از تحرکات گروه داعش و حزب بعث منحل شده پیش از اجرای آن آگاهی داشته است.

گروه داعش اخیرا با عضو گیری از عناصر بعثی و بقایای فدائیان صدام دست به تحرکات نظامی در برخی از مناطق عراق زد که نیروهای امنیتی عراق نیز وارد عمل شده و آنها را زمین گیر کرده اند.
درجریان عملیات نیروهای مسلح عراق با کمک نیروهای مردمی شمار زیادی از تروریست ها کشته یا زخمی شدند.
telegram 19dey.com
س-م- حسینی    28 خرداد 1393 11:19
مگر میشود که کاروان این گروه تروریستی بشدت جنایتکار ازسوریه بخاک عراق سراریز شوند وآمریکا با آن همه یدوبیضاءمخابراتی وماهوارهای وهواپیماه های تجسسی بی اطلاع بماند.شک نیست که این برنامه با هماهنگی کامل آمریکا وغرب وحکومت های مرتجع ودست نشانده قطر،دبی وعربستان پس از شکست فضاهت بارشان درسوریه تدارک دیده شد وبیش از آنچه که حکمت عراق هدف باشد دام خطرناکی برای ایران وتوطئه ای برای آینده سوریه است.ماباید هشیارباشیم که دراین دام بیفتیم ضمن آنکه از کمکهای سیاسی وتسلیحاتی بمردم عراق دریغ نکنیم.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٣-١٣٩٣, ١١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها