سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئولان نگذارند مشکلات سال‌های قبل برای مردم تکرار شود

بار سنگین دولت امروز بر دوش مسئولان است و موفقیت و ایفای تحقق برنامه‌های دولت با همکاری مدیران استانی در دستور کار رئیس‌جمهور قرار دارد
سخنگوی دولت با تاکید بر عزم دولت برای حرکت در جهت حل مشکلات مردم و حمایت‌های لازم از آنها، گفت: «مسئولان باید مردم را پشتیبانی کنند و نگذارند مشکلات سال‌های قبل برای مردم تکرار شود.»

محمد باقر نوبخت این سخنان را در شورای مدیریت بحران استان گلستان عنوان کرد.
او اظهار کرد: «بار سنگین دولت امروز بر دوش مسئولان است و موفقیت و ایفای تحقق برنامه‌های دولت با همکاری مدیران استانی در دستور کار رئیس‌جمهور قرار دارد.»

سخنگوی دولت با اشاره به کسری بودجه دولت نیز اظهار کرد که ما سال قبل دولت را با 85 هزار میلیارد تومان کسری بودجه تحویل گرفتیم بطوریکه از 235 هزار میلیارد تومان کل بودجه تنها 147 هزار میلیارد تومان تخصیص یافت. باید با همین بودجه تخصیص یافته استفاده بهینه را در جهت خدمت به مردم داشته باشیم.

انتقاد از اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از وقوع سیل
محمد باقر نوبخت از نحوه مقابله با وقوع سیل در کشور مخصوصلا استان گلستان انتقاد کرد. او گفت: «با گذشت 13 سال از سیل ویرانگر در استان گلستان، اقدامی برای حل مشکلات و جلوگیری از حوادث ناگوار صورت نگرفته است.»

او گفت: «برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل در استان‌های شمالی باید از محل تملیک دارایی‌های سرمایه‌ای و بخشی از تسهیلات ارزان قیمت با برنامه‌ریزی این معاونت و موافقت اصولی به مردم خدمت کنیم.»

معاون رییس جمهور معتقد است که اقدامات صورت گرفته ممکن است در کوتاه‌مدت مُسکنی برای حل مشکلات مردم باشد اما مشکلات اساسی مردم را حل نمی‌کند و البته توان ما بیشتر از این نیست و انتظار داریم مردم با ما همکاری داشته باشند.

نوبخت تاکید کرد: «از سال 1380 تاکنون استان گلستان به کرات شاهد سیل‌های ویرانگر بوده است و اگر علت و دلایل آن بصورت اساسی بررسی نشود و راهکارها و موانع جلوگیری از سیلاب صورت نگیرد، بدون شک تکرار این حوادث اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. این مسأله موجب خواهد شد مردم کارهای ما را سوءمدیریت تلقی کنند و ما نباید به جهت پرداخت به معلول حوادث از علت‌ها غافل باشیم.»

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و سخنگوی دولت به منظور بازدید از مناطق خسارت دیده از سیلاب های اخیر روز جمعه به استان گلستان سفر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها