سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جدول سهم هر گروه در فهرست جبهه متحد

به نام آیت الله، به کام ایثارگران!

از میان 27 نام اعلام شده، جمعیت ایثارگران و رهپویان واحمدي نژاديها با 14 نماینده بیشترین سهم را دارند و در مقابل تمامی کاندیداهای مورد نظر علی لاریجانی از این فهرست حذف شده اند.

ترکیب اولیه فهرست که ظاهرا قرار بود در آن 8 نماینده ایثارگران و رهپویان، 8 نماینده قالیباف و لاریجانی، 8 نفر از جبهه پیروان خط امام و رهبری یا راست سنتی و 6 نفر از روحانیت مبارز جای داشته باشد، به سود جمعیت ایثارگران تغییر کرده است و عملا نمایندگان این طیف جای طیف منسوب به علی لاریجانی را گرفته اند.

بررسی آرایش فهرست نهایی 27 نفره جبهه متحد اصولگرایان نشان می دهد که در این فهرست، طیف جمعیت ایثارگران و رهپویان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، از میان 27 نام اعلام شده، جمعیت ایثارگران و رهپویان واحمدي نژاديهاي با 14 نماینده بیشترین سهم را دارند و در مقابل تمامی کاندیداهای مورد نظر علی لاریجانی از این فهرست حذف شده اند.

راست سنتی یا جبهه پیروان خط امام و رهبری با 5 سهم، روحانیت مبارز با 4 نماینده، و طیف احمدی نژادی های سابق و قالیباف نیز هر یک با سه نماینده سهم های بعدی در این فهرست هستند.

 

با این حساب ترکیب اولیه فهرست که ظاهرا قرار بود در آن 8 نماینده ایثارگران و رهپویان، 8 نماینده قالیباف و لاریجانی، 8 نفر از جبهه پیروان خط امام و رهبری یا راست سنتی و 6 نفر از روحانیت مبارز جای داشته باشد، به سود جمعیت ایثارگران تغییر کرده است و عملا نمایندگان این طیف جای طیف منسوب به علی لاریجانی را گرفته اند.

در این میان، در صورت ارائه سه نام دیگر، راست سنتی و روحانیت مبارز عملا سهم خود را خواهند داشت و عملا سناریوی طیف ایثارگران - رهپویان برای حذف لاریجانی از ریاست مجلس دست کم در تهران کلید خواهد خورد.

 به نام آیت الله، به کام ایثارگران!

8+7 که 7+6 شد

گروه جبهه متحد اصولگرایان از چند ماه پیش با دعوت از طیف های مختلف اصولگرا با داوری ولایتی، حداد عادل، عسگراولادی و حجج اسلام حسینی بوشهری، کعبی، تقوی و ابوترابی و عضویت باهنر و متکی به عنوان نمایندگان جبهه پیروان خط امام و رهبری، فدایی و زاکانی به عنوان نمایندگان جمعیت ایثارگران و جمعیت رهپویان و حجت الاسلام خاموشی و کاظم جلالی به عنوان نمایندگان قالیباف و لاریجانی شکل گرفت و از دو عضو طیف احمدی نژادی های سابق هم دعوت شد، اما آنها با تشکیل جبهه پایداری به این جمع نیامدند و ساز جدایی زدند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٠, ١١:۴١

   

پر مبحث ترین ها