سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش متفاوت اوباما و ترامپ به درگذشت فیدل کاسترو

بروز شده : ٧-٠٩-١٣٩۵, ١١:١۶    نسخه چاپی    
باراک اوباما در واکنش به درگذشت فیدل کاسترو، این رویداد را به کوبایی‌ها در حالی تسلیت گفت که دونالد ترامپ در حرکتی متفاوت رهبر فقید کوبا را «دیکتاتوری ظالم» خواند.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، واشنگتن با خانواده فیدل‌کاسترو، رهبر فقید کوبا که در سن ۹۰ سالگی درگذشت، ابراز همدردی می‌کند.

رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا در پیام تسلیت خود از مردم کوبا خواست که آمریکا را به عنوان یک دوست در نظر بگیرند.

در پیام اوباما که از سوی کاخ سفید منتشر شد، آمده است: امروز ما درگذشت کاسترو را تسلیت می‌گوییم و در این رابطه با مردم کوبا ابراز همدردی می‌کنیم. در روزهای آینده آن‌ها گذشته را به خاطر خواهند آورد و به آینده نگاه خواهند کرد. در این مسیر مردم کوبا باید بدانند ایالات متحده برای آن‌ها یک دوست و شریک است.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ تأثیر شگرف این چهره بر مردمش و مردم بقیه کشورهای جهان را ثبت و درباره آن قضاوت خواهد کرد.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در پی درگذشت فیدل‌ کاسترو، وی را «دیکتاتوری ظالم» خواند و اظهار کرد، دولت وی در سال‌های آتی تلاش خواهد کرد تا از برقراری آزادی و تحقق آبادانی در کوبا اطمینان حاصل کند.

ترامپ در بیانیه‌ای ادعا کرد: هرچند فجایع، کشتارها و دردی که کاسترو باعث آن شده، قابل چشم‌پوشی نیست اما دولت ما هر آنچه در توان دارد را به کار خواهد بست تا از حرکت مردم کوبا به سمت آبادانی و آزادی اطمینان حاصل کند.

به گزارش ایسنا، درگذشت رهبر انقلابی کوبا و اسطوره مبارزه با امپریالیسم آمریکا در سن ۹۰ سالگی، پیام‌های تسلیت رهبران و سیاستمداران جهان را در پی داشت.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٩-١٣٩۵, ١١:١۶

   

پر مبحث ترین ها