سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولاند خواستار شفافیت ترامپ درباره برجام، سوریه و اوکراین شد

«وظیفه من این است که ما بهترین روابط را با ایالات متحده داشته باشیم، اما رابطه‌ای که مبتنی بر صداقت و شفافیت است.»رئیس جمهوری فرانسه که چندان از روی کار آمدن دونالد ترامپ خشنود نیست در گفتگوی تلفنی با وی خواستار شفافیت رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره مسائل مهم بین‌المللی شد.

به گزارش انتخاب، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه روز جمعه گفت امیدوار است دونالد ترامپ، رئیس‌جهور منتخب آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی که ساعاتی دیگر بین سران دو کشور انجام می‌شود مواضعش درباره موضوعات مختلف از جمله درگیری‌ها در سوریه و اوکراین و توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) را روشن کند.

اولاند به کانال 2 تلویزیون فرانسه گفت: «وظیفه من این است که ما بهترین روابط را با ایالات متحده داشته باشیم، اما رابطه‌ای که مبتنی بر صداقت و شفافیت است.»

ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی مواضع خاصی درباره مسائل مختلف داخلی و خارجی آمریکا گرفته است. اما در عین حال بعضی از دیدگاهای خود را در روزهای منتهی به انتخابات کمی تغییر داده و یا از آنها عقب نشینی کرده است. این مساله باعث به وجود آمدن ابهاماتی در زمینه رویکرد دولت آینده آمریکا درباره مسائل و بحرانهای جهانی شده است.

به عنوان مثال، ترامپ در طول رقابتهای انتخاباتی مواضع سفت و سختی علیه مسلمانان آمریکا گرفته است اما بلافاصله پس از انتخابات بیانیه وی درباره مسلمانان را از سوی سایت خود حذف کرد. اگر چه شبکه ان بی سی گزارش داده است که این مساله موقتی است. با این وجود افکار عمومی جهان و رهبران کشورهای دیگر منتظر هستند تا ترامپ طی روزهای آینده دیدگاههای خود را به عنوان رئیس جمهور منتخب مشخصتر و واضحتر توضیح دهد.

رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه ضمن تبریک پیروزی غیر منتظره دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفته بود دوره مبهمی در آمریکا آغاز شده است.


منبع: فارس

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٨-١٣٩۵, ٠٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها