سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وعده ترامپ برای اخراج فوری هزاران پناهجو و ساخت دیوار مرزی

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩۵, ١١:٢٨    نسخه چاپی    
نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله پس از سوگند به عنوان رییس جمهور آمریکا، اخراج "پناهجویان متخلف" را آغاز خواهد کرد.


 دونالد ترامپ این سخنان را در ایالت آیوا ایراد کرد. او گفت: در روز اول، من به اخراج مهاجران غیر قانونی و مجرم که صدها هزار نفر از آنها در دوران دولت اوباما- کلینتون وارد جوامع آمریکایی شده‌اند، خواهم پرداخت.
ترامپ ادامه داد: من یک دیوار مرزی بزرگ ساخته و کنترل مرزی سراسری در کشور ایجاد خواهم کرد تا از روند ورود مهاجران غیر قانونی جلوگیری کنم.

به گفته او "رای به ترامپ یعنی رای به ایجاد یک ملت قانونمند" اما "رای به کلینتون به معنای رای به مرزهای باز" است.

وی پیشتر گفته بود 11 میلیون نفری را که به طور غیر قانونی در آمریکا زندگی می‌کنند، از کشور اخراج خواهد کرد اما اکنون می‌گوید که تنها مجرمان را از کشور بیرون خواهد کرد.

ترامپ در ادامه وعده داد که به یافتن شغل برای شهروندان آمریکایی- آفریقایی کمک کند، وی گفت: هر زمان که یک شهروند آمریکایی- آفریقایی یا هر شهروند دیگری در  کشور به خاطر یک مهاجر غیر قانونی شغل خود را از دست می دهد، حقوق آنها به طور کامل نقض می شود.

در حالیکه تنها چند ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا در ماه نوامبر سال جاری میلادی باقی مانده است، ترامپ درنظرسنجی‌های اخیر عقب‌تر از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات‌ها جای دارد. وی از سوی اقلیت‌های بسیار کم حمایت می‌شود و به دلیل پیشنهاداتش در مساله مهاجرت که شامل اخراج میلیون‌ها خارجی بدون مدارک، ایجاد دیواری در مرز با مکزیک و ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا می‌شود، بسیار مورد انتقاد قرار می‌گیرد
 
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩۵, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها