سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کدام مرورگرها محبوبتر هستند؟

درحال حاضر اینترنت اکسپلورر 58.22 درصد، فایرفاکس 18.7، کروم 15.42، سافاری 5.84، اپرا 1.42 و سایرین 0.42 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.
با ورود به سه ماهه چهارم سال 2013، به جنگ مرورگرها و سیستم عاملهای 2013 نزدیک تر می شود براساس آخرین آمار و ارقام مرورگر ویندوز روی رایانه ها و مرورگر سافاری روی دستگاه های موبایلی در صدر جدول قرار دارند اما کاربران همچنان به سیستم عاملهای قدیمی خود وفادار هستند و تعداد به روز سازی این سیستم عاملها بسیار اندک است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ماه اکتبر شرکتهای فناوری مرورگرهای خود را به روز کردند، اینترنت اکسپلورر با ویندوز 8.1 به نسخه 11 رسید، فایر فاکس به نسخه 25 ارتقا یافت و کروم 30 نیز عرضه شد اما بررسی ها نشان می دهد که کروم بازنده این میدان بوده است.

درحال حاضر اینترنت اکسپلورر 58.22 درصد، فایرفاکس 18.7، کروم 15.42، سافاری 5.84، اپرا 1.42 و سایرین 0.42 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.

کدام مرورگرها محبوبتر هستند؟


هر دو شرکت مایکروسافت و اپل نسخه های جدیدی از سیستم عاملهای خود را طی ماه گذشته منتشر کردند. در نظر یک نگاه غیر حرفه ای، درحال حاضر تعداد کاربران ویندوز 8.1 بیشتر از ماوریکس اپل است اما با بررسی کاربران واقعی هر دو پلتفورم باید گفت که نرم افزار اپل در این زمینه پیشرو است و 10.9 درصد از کاربران مک از نسخه آخر سیستم عامل اپل استفاده می کنند و تنها 1.9 درصد از کاربران رایانه های شخصی ( PC) از جدیدترین نسخه ویندوز استفاده می کنند.

در ماه گذشته مایکروسافت نسخه جدید از مرورگر اینترنتی خود را منتشر کرد اما این نسخه تغییرات چندانی نداشته است.

بازار مرورگرها در تبلتها و تلفنهای هوشمند

در فضای موبایلی، سافاری همچنان با 55.88 درصد در صدر جدول قرار دارد. مرورگر اندروید با 23.45 درصد از سهم بازار همچنان پرطرفدار است اما کروم در این رقابت با 6.85 درصد از اپرا مینی با 6.91 درصد عقب مانده است. سایر مرورگرهای موبایلی 3.33 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.
کدام مرورگرها محبوبتر هستند؟

به نظر می رسد با افزایش استفاده از نسخه های جدیدتر اندروید، سهم کروم از بازار مرورگرهای موبایلی بیشتر می شود چرا که اپلیکیشنها در سیستم عامل اندروید جدید از یک موتور کروم محور به جای مرورگر اندروید استفاده می کند.

مرورگر اینترنت اکسپلورر در دستگاه های موبایلی چون تلفنهای هوشمند و تبلتها پس از سپری کردن یک دوره موفق درحال حاضر به پایین ترین سطح خود از ماه دسامبر گذشته رسید.

میراث نرم افزارهای قدیمی

استفاده گسترده از نرم افزارهای قدیمی در سهم سیستم عاملها کاملا مشهود است.
کدام مرورگرها محبوبتر هستند؟

درحالی که تصویر به روز شده او اس 10 چندان هم تهاجمی به نظر نمی رسد، اما بسیاری از کاربران مک هنوز هم از نسخه های قدیمی استفاده می کنند. از هر ده کاربر ویندوز تنها یک نفر از ویندوز 8 و جدیدتر از آن استفاده می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٢, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها