سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاييد صلاحيت

تاييد صلاحيت/ستاره كلهر


انتخابات به مرحله نيمه نهايي رسيده و تقريبن همه نماينده‌ها هم مطمئنند كه جام را خواهند برد.يعني اول تاييد صلاحيت مي‌شوند و همگي دسته جمعي به مرحله نهايي مي‌رسند.بعد با آراء بالا همگي رييس جمهور مي‌شوند.خدايي با اين وعده‌هايي كه با باد صبا هم مي‌رسد منتظر صبح اميد بخش هستيم.البته الان هم مشكلي نيست.همه چيز خوب است.آبها روان،كشتزارها پر از محصول و گاوها هم كه همه زاييده‌اند،آن هم نه يك قُل،بلكه چند قولو!
فقط كمي تحريم‌ها موجب يك سري اختلالات شده است،آن هم از نوع اقتصادي كه زياد هم مشكل خاصي نيست.وگرنه سر هر كوچه‌اي گوجه فرنگي كيلويي نصف قيمت كوچه قبلي است.باغ و بستان‌ها هم پر از سيب‌زمين و خيار است كه همه مي‌توانند بروند خودشان ببينند.ولي اگر نتوانستند هم بخرند خب مشكل از خودشان است.
"يكي دارد مي‌آيد!يكي دارد تندتند مثل عقربه ثانيه شمار ساعت با شتاب و عجله مي‌آيد. او مي‌ايد تا همه چيز ارزان شود.مردم بي خانه را خانه‌دار كند.او مي‌آيد تا كاري كند توليد مثل به حد نصاب برسد.بلكه جمعيت كشور اگر زياد نمي‌شود لااقل كمتر نشود."
به هر صورت،همه چيز صورت خوشي دارد.همه با انرژي هستند.انگار همگي انرژي هسته‌اي خورده‌اند.بعضي‌ها جوانند و سرحال،بعضي هم باتجربه و پا به سن گذاشته....
دعوا هم كه باز سرلحاف ملاست.يك عده مي‌گويند: فلان نماينده پير است،نمي‌تواند كاري كند! آن يكي مي‌گويد: فلاني جوان است و احتمال دارد جواني كند.اولي مي‌گفت: دود از كنده بلند مي‌شود.آن يكي مي‌گفت: از اين آبي گرم نمي‌شود.يكي مي‌گفت:پيرها بايد بگذارند تا جوان‌تر ها كاري كنند.آن يكي مي‌گفت:يكبار كار را دست جوان‌ها داديم عاقبتش شد اين! البته ما نديديم كه عاقبت اين يعني چي! ولي اينطور كه به نظر مي‌رسد عاقبت اين خيلي خيلي بد است كه با آن لحن گفتند.
به هر حال اميدواريم با اين،نه از اين هايي كه عاقبتش بود،از اين‌يكي اين‌ها كه منظور ماست.يعني با اين آمدن‌هاي حسابي يكي بيايد كه عاقبتمان آن شود كه قول مي‌دهد.
هنوز معلوم نيست كه كي و كجا مي‌ايد.ولي مطمئنيم يك چشم به هم بزنيم او مي‌آيد.از اين همه نماينده خودش به تنهايي به مرحله آخر مي‌رسد و هشت سال پيش گل نهايي را خواهد زد.البته نه مثل اين گلي كه حالا به سرمان زده‌اند.
به هر حال فعلن دعوا سر پست رياست جمهوري است.اما واضح و مبرهن است كه اين پست و اين مقام باقي نخواهد ماند.تا بيايي به خودت بجنبي به آخر رسيده است.فقط بايد حواس آن يك نفر جمع باشد كه هنگام تحويل دادن هم حسابي تحويلش بگيرند..

منبع 19دی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٢, ١۴:۴۴

   

پر مبحث ترین ها