سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشریح برنامه‌های حرم کریمه اهل‌بیت در ماه رمضان/

آیت‌الله العظمی مکارم هر روز قرآن را تفسیر می‌کنند

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٠, ٠۶:۵۵    نسخه چاپی    
حضرت آیت­الله مکارم شیرازی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، برنامه تفسیر موضوعی قرآن کریم را برای زائران دارند، همچنین نماز ظهر و عصر مسجد اعظم توسط آیت­الله امینی اقامه و بعد از نماز نیز حجج اسلام حیدری کاشانی، مؤمنی و میردامادی به تفسیر قرآن کریم می­پردازند.
 مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه(س) از برگزاری جلسه تفسیر قرآن کریم توسط حضرت آیت­الله مکارم شیرازی بعد از نماز ظهر و عصر در ماه مبارک رمضان در حرم مطهر خبر داد.

حجت­الاسلام والمسلمین نظری، در گفتگو با مرکز خبر حوزه با اشاره به برنامه­ های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: برنامه­ های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان با نماز جماعت صبح شروع می­شود که به دلیل استقبال زائرین محترم و علاقه­ آنها به اقامه نماز جماعت صبح در حرم، این نماز جماعت در سه وقت گوناگون توسط حضرات آیات شاهرودی، صلواتی و مسعودی علوی اقامه می­شود،‌ در شبستان مسجد اعظم نیز حجت­الاسلام والمسلمین مرتضوی نماز جماعت صبح چهارم را اقامه خواهد کرد.

وی با اشاره به این­که بلافاصله بعد از اقامه نماز صبح مراسم سخنرانی برگزار می­شود، ابراز داشت: سخنرانان بعد از نماز صبح حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در ماه مبارک رمضان، حجج اسلام برادران، زهیری،  بهجت­پور و شرعی هستند که هرکدام به مدت یک هفته سخنران حرم مطهر می­باشند.

مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه(س) بیان احکام شرعی را برنامه پیش از نماز ظهر و عصر حرم مطهر دانست و یادآور شد: حجج اسلام ربانی، هوشیاری، ذاکری، محمودی و وحیدپور در شبستان امام خمینی(ره) و حجت­الاسلام والمسلمین بیگدلی در شبستان مسجد اعظم، در طول ماه مبارک رمضان برنامه بیان احکام شرعی را اجرا خواهند کرد.

حجت­الاسلام والمسلمین نظری با بیان این­که نماز جماعت ظهر و عصر در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه توسط حضرت آیت­الله مکارم شیرازی اقامه می­گردد، ادامه داد: معظم­له بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، برنامه تفسیر موضوعی قرآن کریم را برای زائران دارند، همچنین نماز ظهر و عصر مسجد اعظم توسط آیت­الله امینی اقامه و بعد از نماز نیز حجج اسلام حیدری کاشانی، مؤمنی و میردامادی به تفسیر قرآن کریم می­پردازند.

وی برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم را یکی دیگر از برنامه­های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در ماه مبارک رمضان دانست و خاطرنشان کرد: این برنامه هر روز رأس ساعت 45/14 آغاز و قاریان قرآن در هر روز یک جزء از این کتاب آسمانی را تلاوت می­کنند.

مدیرحرم حضرت فاطمه معصومه(س) در ادامه به برنامه قبل از افطار حرم مطهر پرداخت و گفت: قبل از افطار در حرم مطهر برنامه سخنرانی توسط حجج اسلام حسینی قزوینی، بندانی نیشاپوری، رزاقی و سید حسین حسینی در طول ماه مبارک رمضان برگزار می گردد.

مدیر حرم مطهر حضرت معصومه با اشاره به این­که در ماه مبارک رمضان نماز جماعت مغرب و عشاء در دو نقطه از حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می­شود، گفت: نماز جماعت شبستان امام خمینی(ره) توسط آیت­الله کریمی جهرمی و نماز جماعت شبستان مسجد اعظم توسط حضرت آیت­الله سبحانی اقامه می­گردد.

وی تأکید کرد: همچنین یک ساعت و نیم بعد از افطار نیز نماز جماعت مغرب و عشاء و سخنرانی، توسط حجت­الاسلام والمسلمین فرح­زاد برگزار می­شود.

مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در پایان به قرائت دعای افتتاح و ابوحمزه ثمالی در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار داشت: در نیمه اول ماه مبارک رمضان دعای افتتاح و در نیمه دوم، دعای ابوحمزه ثمالی توسط مداحان اهل­بیت(ع) حیدرزاده، میرداماد، سلحشور، حسین­نژاد، حقی، شهیدی، محمدپور و میرزامحمدی قرائت خواهد شد.

 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٠, ٠۶:۵۵

   

پر مبحث ترین ها