سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

مهمترین وظیفه علمای اسلام ایجاد وحدت بین مردم است

منشا خیزش ها و حرکت های بیداری اسلامی در کشورهای یمن،مصر،تونس،بحرین و ... حرکت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مردم است.
 یکی از مراجع تقلید با تأکید بر وحدت و ارتباط علمای کشورهای اسلامی تصریح کرد: مهمترین وظیفه علمای اسلام ایجاد وحدت در بین مردم است.

 آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار با علمای اهل سنت و شیعه کشور هندوستان با تأکید بر وحدت و ارتباط علمای کشورهای اسلامی، اظهار داشت: مهمترین وظیفه علمای اسلام بیدار کردن مردم و ایجاد وحدت بین آنها است که این مقدمه ای برای ظهور امام عصر(عج) خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به یک حدیث نبوی از سنن ابی داوود،دغدغه های پیامبر اسلام(ص) را در اواخر عمر شریفشان تفرقه امت اسلام و ایجاد شکاف در جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: قرن ها مسلمانان در سیطره غرب و انگلستان و صهیونیست ها بودند تا در اثر قیام یک فقیه شجاع، زمان شناس و مدیر و مدبر، انقلاب اسلامی را تشکیل داد که تمام پایگاه های این کشورها را در ایران از بین برد.

نوری همدانی بیدارگری را مهم ترین اثر انقلاب اسلامی ایران دانست و بیان داشت: منشا خیزش ها و حرکت های بیداری اسلامی در کشورهای یمن،مصر،تونس،بحرین و ... حرکت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مردم است.

بر پایه این گزارش، در ابتدای این دیدار نیز یکی از علمای اهل سنت کشور هندوستان به نمایندگی، ضمن تشکر از آیت الله نوری همدانی خواستار ارتباط هر چه بیشتر علمای کشورهای اسلامی شد و این جلسات را مایه وحدت هر چه بیشتر کشورهای اسلامی دانست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩٠, ١٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها