سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی بروجردی:

برخی شب و روز خود را به تهمت‌زدن می‌گذرانند!

متاسفانه علی‌رغم تاثیر بسزای مطبوعات در فرهنگ جامعه، فضای رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی کشور به گونه‌ای است که مطبوعات به جای واقع‌نگری، فضا سازی می‌کنند.
 امروز جای تعجب است که چرا برخی شب و روز خود را به تهمت زدن می‌گذرانند و مطلبی که تحقیق و ثابت نشده را به دیگران نسبت داده و آبروی فرد را می‌ریزند!
 
به گزارش مرکز خبرحوزه، آیت‌الله سید محمد جواد علوی‌بروجردی، امروز در دیدار با مدیر مسئول و اعضای شورای سیاست‌گذاری روزنامه فرهنگ آشتی، با اشاره به نقش مطبوعات در ارتقاء آگاهی‌های عمومی، اظهار داشت: مطبوعات باید اطلاعات صریح را در اختیار مردم قرار داده و قضاوت را به خود آنها واگذار کنند.

این استاد حوزه گفت: متاسفانه علی‌رغم تاثیر بسزای مطبوعات در فرهنگ جامعه، فضای رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی کشور به گونه‌ای است که مطبوعات به جای واقع‌نگری، فضا سازی می‌کنند.

وی افزود: این مردم هستند که تشخیص می‌دهند فردی که مورد انتقاد قرار گرفته صلاحیت دارد یا نه، متاسفانه هنوز مطبوعات ما در سطح مطلوبی نیستند و با جهان موجود بسیار فاصله دارند؛ به طوری که تیراژ روزنامه‌های خارج از کشور این مسئله را به خوبی نشان می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد:: مردم باید احساس کنندروزنامه‌ها مسایل روزمره کشور را دقیق و صحیح در اختیار آنها قرار می‌دهند، اما امروز این گونه نیست!

آیت الله علوی بروجردی اضافه کرد: ساعاتی که یک شهروند ایرانی به مطالعه روزنامه اختصاص می دهد، بسیار کم است؛ بنابراین تیراژ روزنامه‌ها کاهش می‌یابد و امکان ورود به صحنه کم می‌شود و مطالب و نقدها روی زمین می‌ماند.

*حرمت قلم را حفظ کنیم

وی با بیان این که افرادی می توانند نقد صحیح و واقعی داشته باشند که مستقل و وابسته به جریان خاصی نباشند، گفت: رسانه‌ها در برخی مسایل فرد را تا آسمان بالا می‌برند و گاهی فرد را به زمین می‌اندازند که باید این سیاه و سفید بودن‌ها کنار گذاشته شود؛ زیرا قلم حرمت دارد و کسی که آن را به دست می‌گیرد، باید حرمت آن را حفظ کند.

*ضرورت رعایت تقوای سیاسی

آیت الله علوی بروجردی با تاکید بر این که رسانه‌ها باید تقوای سیاسی داشته باشند، تصریح کرد: امروز جای تعجب است که چرا  برخی شب و روز خود را به تهمت زدن می‌گذرانند و مطلبی که تحقیق و ثابت نشده را به دیگران نسبت داده و آبروی فرد را می‌ریزند؛ این مسایل مسئولیت شرعی دارد؛ بنابراین رسانه‌ها باید مراقب حفظ آبروی دیگران باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٠, ٠٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها