سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمي نوری همدانی:

آسیب‌های انقلاب را باید شناخت و در برابر آن مجهز شد

هر چیز خوب آسیب و آفتی دارد و ظیفه ماست که آسیب ها و آفت های انقلاب را بشناسیم و خود را در برابر آن مجهز کنیم.
یکی از مراجع تقلید نگهداری و حفاظت از انقلاب امام خمینی(ره) را وظیفه همگان عنوان کرد و گفت: باید آسیب‌های انقلاب را به خوبی بشناسیم و برای مقابله با آن مجهز شویم.
 آیت الله حسین نوری همدانی ظهر پنج شنبه در دیدار با جمعی از پاسداران و بسیجیان استان بوشهر و تهران بر حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی تاکید کرد و بیان داشت: هر چیز خوب آسیب و آفتی دارد و ظیفه ماست که آسیب ها و آفت های انقلاب را بشناسیم و خود را در برابر آن مجهز کنیم.

وی در ادامه به نقش امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: امام(ره) با شایستگی، اخلاص و توفیقی که از جانب خدا داشت توانست چند کار و تحول را برای سرنگونی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب انجام دهد.

نوری همدانی تضعیف رژیم را یکی از کارهای امام عنوان و تصریح کرد: رژیم شاه مردم را دچار فقر فرهنگی و مالی و در برابر سلاطین،حواشی و دست نشانده‌های آنان زبون کرده بود و امام توانست آن رژیم باطل و مردود را در ایران معدوم و به جای آن یک نظام ولایی را تأسیس کند.

امام ماهیت غرب را به مردم نشان داد

وی اضافه کرد: از دیگر اقداماتی که امام در ایران به انجام داد، تحول در نگرش به غرب بود چرا که مردم در آن زمان به غرب یک نگرش مثبت داشتند و امام ماهیت غرب را به آنان نشان داد و به آنان یاد داد که در برابر دخالت های آنان در امور مختلف کشور سلطه پذیر نباشند و با آنها مبارزه کنند.

امام(ره) احیاگر فرهنگ شهادت طلبی در مردم ایران بود

استاد برجسته درس خارج فقه حوزه علمیه قم یادآور شد: همچنین امام خمینی(ره) فرهنگ جهاد و شهادت طلبی را که سال ها در ایران تعطیل شده بود را احیا کرد و باعث شد تا مردم با جهاد در راه خدا و نثار جان های خود به پیروزی برسند.

وی در ادامه اظهار داشت: امام توانست روحیه جرات،خودباوری و شجاعت را به مردم بازگرداند، چرا که ملت ایران در آن زمان در برابر قدرت ها دچار خودباختگی شده و شجاعت خود را از دست داده بودند.

مخاطبان امام(ره) تنها ملت ایران نبودند

آیت الله نوری همدانی بیدار کردن مستضعفان و محرومان جهان را از دیگر اقدامات امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت:‌ مخاطبان امام تنها ملت ایران نبودند بلکه رنجدیدگان کل جهان بودند و امروز ما شاهد آن هستیم که شاخه ها و میوه های انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) در کشورهای آسیایی،آفریقایی و حتی اروپایی و آمریکایی نیز گسترده شده است.

مردم ایران از آغاز نهضت امام پشتیبان او بودند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش پررنگ مردم در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن اشاره کرد و بیان داشت: مردم ایران در تمام صحنه های انقلاب حضور داشتند و از اولی که امام در سال 42 خیزش و نهضت خود را آغاز کرد، پشتیبان او بودند.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: سال هایی که امام در تبعید بود با بیانیه های خود مردم را خطاب قرار می داد و آنان را آماده می کرد و بحمدالله ملت آماده شدند و مبارزه کردند تا به پیروزی رسیدند.

وی با بیان این که ملت ایران درخت انقلاب را کاشتند و بعد در صحنه های مختلف از جمله دفاع مقدس و حضور در جبهه ها آن را آبیاری کردند، یادآور شد: مردم آن همه مشکلات را پشت سر گذاشتند و از این جهت حق بزرگی بر گردن انقلاب و نظام دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها