سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

مقابل سکولاریسم باید موحد باشیم

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٠, ١٨:۵٣    نسخه چاپی    
حذف آیات جهاد و امر به معروف و نهی از منکر از قرآن از جلمه خواسته آمریکا از عربستان بوده است که عربستان همیشه نقش بازوی آمریکا در منطقه را داشته است.
 
یکی از مراجع تقلید تشیع بر موحد بودن مسلمانان جهان در برابر سکولارسیم تاکید کرد.

آیت الله حسین نوری همدانی روز یک شنبه در دیدار با جمعی از کارکنان و مدیران وزارت دفاع و همچنین دانشجویان مرکز آموزش عالی شهید محلاتی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد اظهار داشت: تمام مسلمانان جهان باید در برابر سکولارسیم و بی‌دینی موحد باشند.

وی با بیان اینکه هر انسانی دارای دو مسئولیت فردی و اجتماعی است اظهار داشت: انسان از بدو تولد بصورت خام و ناپخته است که خداوند این دنیا را همچون دانشگاهی برای کمال انسان‌ها قرار داده است.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه انسان جاهل هرگز نمی‌تواند در راه کمال گام بردارد اضافه کرد: در حوزه وظایف فردی اولین اصل برای خودسازی یک انسان باسواد بودن است و دومین اصل نیز ایمان است که علم بدون ایمان سبب کمال انسان نمی‌شود بلکه سبب تخریب نیز خواهد شد.

باید شاگردان مکتب اسلام باشیم

وی با بیان اینکه خداوند درجات عالیه را به کسی می‌دهد که علمش همراه با ایمان باشد، ادامه داد: ما باید همیشه شاگرد مکتب اسلام باشیم.

آیت الله نوری همدانی افزود: سومین اصل برای خودسازی یک انسان عقل است که به معنی تشخیص حق از باطل، بصیرت و درک صحیح است و با معانی علم متفاوت است و ممکن است یک فردی عالم باشد و عاقل نباشد و همچنین آخرین اصل برای خودسازی یک انسان تقوا و تعهد است.

وی در خصوص مسئولیت و وظایف اجتماعی یک فرد در اجتماع گفت: هر جامعه‌ای توسط افراد آن جامعه ساخته می‌شود و انسان‌ها همانند حیوان‌ نیستند بلکه انسان موجود فوق العاده و قدرتمند است و انسان خلیفه الله در روی زمین است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حکومت را باید خود بسازیم اظهار داشت: مردم در زمان رژیم سلطنتی قیام کردند و جامعه‌ای دیگر را ساختند.

وی با اشاره به اینکه باید همیشه مجاهد و بیدار باشیم و از نقشه‌های دشمنان آگاه باشیم اضافه کرد: امروزه در برابر این نظام ولایت مدار هر نفسی خواهان مخالفت با آن باشد باید در برابر آن مقاومت کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه آمریکا از عربستان درخواست‌هایی داشته است ابراز داشت: حذف آیات جهاد و امر به معروف و نهی از منکر از قرآن از جلمه خواسته آمریکا از عربستان بوده است که عربستان همیشه نقش بازوی آمریکا در منطقه را داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٠, ١٨:۵٣

   

پر مبحث ترین ها