سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حضرت‌آیت‌الله العظمس علوی گرگانی:

وقتی ولی فقیه فرمان می‌دهد، بگوییم چشم

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:٠٣    نسخه چاپی    
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی، اطاعت از ولایت فقیه را لازم دانست و گفتند: وقتی ولایت فقیه فرمان می‌دهد، بگوییم چشم.
 
به گزارش مرکز خبر حوزه، ایشان، صبح امروز در دیدار جمعی از کارکنان وزارت دفاع اظهار داشتند: خداوند پیامبر‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) را ولی مردم قرار داده است و در عصر غیبت امام معصوم(ع) نیز ولی فقیه بر مردم ولایت دارد.

معظم‌له با تأکید بر این که حرف ولایت فقیه، حرف دین است، گفت: خداوند ولی فقیه را برای مسلمانان قرار داده و در زمان نبود حجتش مردم برای امور خود به او مراجعه کنند.

* در عمل پیرو ولایت باشیم

حضرت آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان ساختند: این که انسان به زبان بگوید پیرو ولایت فقیه است، نمی‌شود، بلکه باید در عمل ولایت را قبول داشته باشد؛ در این صورت به سعادت دنیا و آخرت می‌رسد.

معظم‌له در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که انسان باید قدر فرصت‌ها را بداند، گفتند: انسان باید با حضور در محضر علمای دین به تعالیمی که آنها ارائه می‌کنند، گوش دهد و به آن عمل کند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کردند: خداوند در قرآن مؤمنین را افرادی معرفی می‌کند که با شنیدن نام او دلهایشان تکان بخورد و او را صاحب خود و نعمت‌ها بداند و در برابر نعمت‌ها شاکر باشد.

ایشان با بیان این که انسان وقتی عضوی از اعضای خود را از دست دهد، حاضر است، تمام سرمایه خود برای به دست آوردن آن صرف کند، گفتند: خدایی که بدون منت نعمتهای فراوان را به انسان داده است، شایسته نیست که در عبادات کسل باشد و نسبت به او متوقع باشد؟

معظم‌له ادامه دادند: یکی دیگر از ویژگی‌های مؤمن که در قرآن بر آن تأکید شده است، آن است که هنگامی که آیات قرآن بر او خوانده می‌شود، ایمانش قوی‌تر شود؛ این شخص همواره با توکل بر خدا، واجبات خود را ادا می‌کند.

* فریب دنیا را نخوریم

وی در پایان با بیان این که این چند سال زندگی دنیا به زودی تمام می‌شود، گفت:‌ مراقب باشیم فریب دنیا را نخوریم تا به سعادت برسیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها