سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: دولت نگاه ویژه ای به قم داشته باشد

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٠:۴٢    نسخه چاپی    
قم شهری با موقعیت و جایگاه ممتاز و برجسته در کشور است و نباید این شهر را با دیگر شهرها و استان ها مقایسه کرد.
آیت الله 'ناصرمکارم شیرازی' از مراجع تقلید گفت: دولت باید نگاه ویژه ای به قم داشته باشد.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید سه شنبه شب در دیدار رییس شورای اسلامی شهر قم، افزود: متاسفانه درشرایط کنونی به لحاظ مالی دولت با محدودیت هایی مواجه است که امیدواریم با رفع این مشکل ، دولت مساعدت های لازم را جهت توسعه قم انجام دهد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: قم شهری با موقعیت و جایگاه ممتاز و برجسته در کشور است و نباید این شهر را با دیگر شهرها و استان ها مقایسه کرد.

وی با بیان این که قم با تمام جهان اسلام و تشیع ارتباط دارد و مرکز روحانیت و خاستگاه انقلاب اسلامی به شمار می آید و باید متناسب با این جایگاه و موقعیت ساخته شود گفت: افزون بر داخل کشور، ماورای مرزهای جغرافیایی نیز نگاهشان به قم است و بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام در این شهر وجود دارد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: حوزه های علمیه و مراجع با هزینه خود نیازهای نظام را در عرصه های مختلف تامین می کنند بنابراین دولت و مسوولان به حوزه های علمیه و قم بدهکار هستند.

وی با اشاره به تعدد و کثرت مراکز علمی و فرهنگی در شهر قم، خواستار توجه ویژه شهرداری به این مراکز شد و گفت: نگاه شهرداری به این مراکز نباید تجاری باشد.

وی با تاکید بر این که در اجرای پروژه های شهری باید به هزینه های مالی، کارایی و نیاز شهر و مردم توجه شود، خواستار برنامه ریزی مناسب مسوولان شهری در این راستا شد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اجرای پروژه بزرگ بلوار پیامبر اعظم(ص) تاکید کرد: شایسته است در ساخت و طراحی این پروژه به مسائل فرهنگی نیز توجه شود و تنها مسائل تجاری مدنظر نباشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها