سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اصول اساسی تألیف کتاب از نظر آیت الله العظمی نوری همدانی

   حضرت آیت الله نوری همدانی، فصاحت، بلاغت و شیوایی اصول اساسی در تألیف کتاب دانسته و گفتند: ما برای تبلیغ دین راهی جز بیان و قلم نداریم.
به گزارش مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله نوری همدانی صبح امروز در جلسه درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به جایگاه حضرت زهرا‌(س)، گفتند: علمای زیادی درباره مقامات حضرت فاطمه(س) شعر سروده‌اند و کتاب نوشته‌اند. بنده خودم 4 جلد کتاب در رابطه با حضرت زهرا (س) نوشته‌ام؛ ولی هنوز نتوانسته‌ام آن را به چاپ برسانم.

ایشان با بیان این که تحقیق و پژوهش برای طلاب لازم است، خاطرنشان ساختند: طلاب باید وارد عرصه تحقیق و پژوهش شوند و با پژوهش‌های کاربردی، توانمندی خود را نشان دهند.

* توصیه‌ای به طلاب

این مرجع تقلید با اشاره به این که نوشتن کار ساده‌ای نیست، اذعان داشتند: یک نویسنده باید قلم قوی داشته باشد؛ البته قلم قوی منوط به دانستن علم ادبیات است. توصیه بنده این است که طلاب بر روی ادبیات فارسی و عربی کار کنند؛ زیرا این امر کمک زیادی در نوشتن می‌کند.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی فصاحت، بلاغت و شیوایی را رکن اساسی نوشتن کتاب دانسته و یادآور شدند: فصاحت، بلاغت و شیوایی کمک زیادی در نوشتن کتاب زیبا می‌کند. ما برای تبلیغ دین راهی جز بیان و قلم نداریم و باید بر روی این دو مقوله کار کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٠, ٢٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها