سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی:

همه افراد در نظام اسلامی باید مراقب اعمال و مسؤولیت های خود باشند

انسان باید مراقب خود، خانواده و اهل و عیالش باشد و اجازه ندهد محرمات در زندگی او نفوذ کند.
 آیت الله علوی گرگانی با اشاره به جایگاه نظام اسلامی، تاکید کرد: همه افراد در نظام اسلامی باید مراقب مسؤولیت ها و وظایف خود باشند و رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند.

به گزارش  رسا، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، روز یک شنبه در دیدار شماری از کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پرسنل وزارت دفاع شرکت کننده در طرح تعالی بصیرت، برگزاری این طرح در شهر مقدس قم را بسیار مهم ارزیابی و بر ضرورت بهره گیری شرکت کنندگان در این دوره ها از فضای معنوی و فرهنگی این شهر جهت تقویت بنیه های اعتقادی و معرفتی تاکید کرد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به جایگاه نظام اسلامی، کشور ایران را غیر قابل قیاس با سایر کشورهای دنیا دانست و با تاکید بر حراست از نظام اسلامی تصریح کرد: همه افراد جامعه باید مراقب اعمال و مسؤولیت های خود باشند.

وی در ادامه سخنان خود به اشاره به آیات و روایاتی به بیان نکات اخلاقی برای حاضران پرداخت و ابراز داشت: فرمایشات انبیا و اولیای الهی هم برای خواص و هم برای عوام است و همه باید به تاکیدات و آموزه های دینی جامه عمل بپوشانیم.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه همه اعمال ریز و درشت انسان ثبت و ضبط می شود، تاکید کرد: انسان باید مراقب خود، خانواده و اهل و عیالش باشد و اجازه ندهد محرمات در زندگی او نفوذ کند.

وی عمل به آموزه های دینی را عامل سعادت بشر دانست و تاکید کرد: همه باید خود را برای روز قیامت آماده کنیم و از دار دنیا برای آخرت توشه بگیریم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٠, ٢٣:۴۵

   

پر مبحث ترین ها