سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی سبحانی:

قم باید شهری نمونه در جهان اسلام باشد

این نعمت بزرگ در سایه انقلاب اسلامی و با تلاش و جدیت مسئولان امر به دست آمده و حتی یک قطره از این مایه حیاتی نباید اسراف شود.
 مرجع تقلید شیعیان ضمن تأکید بر توجه به حوزه‌های فرهنگی و عمرانی در قم گفت: قم باید در ابعاد مختلف در جهان اسلام الگو و نمونه باشد.
 آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار استاندار قم با وی ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و بازدیدهای مستمر حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور در بخش‌های مختلف، بر رسیدگی هرچه بیشتر به حوزه‌های فرهنگی و عمرانی این خطه مقدس تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهر قم ام‌القرای جهان تشیع و آبروی نظام اسلامی است و باید در ابعاد مختلف در جهان اسلام الگو و نمونه باشد.

رئیس موسسه امام صادق(ع) با بیان اینکه قم همواره با مشکل کم‌آبی مواجه بوده است، طرح عظیم آبرسانی به قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این نعمت بزرگ در سایه انقلاب اسلامی و با تلاش و جدیت مسئولان امر به دست آمده و حتی یک قطره از این مایه حیاتی نباید اسراف شود.

رسیدن آب شیرین به قم موجب رشد و پیشرفت استان می‌شود

استاندار قم نیز در این دیدار گزارشی از روند اجرای پروژه‌های عمرانی و وضعیت فرهنگی استان ارائه کرد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور با اشاره به بهره‌برداری از فاز اول طرح عظیم آبرسانی به قم در سخنانی اظهار داشت: هم‌اکنون آب شیرین و گوارای سرشاخه‌های دز در سراسر شبکه توزیع آب قم جریان پیدا کرده است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: رسیدن آب شیرین به این خطه مقدس نعمت بزرگی است که تأثیرات شگرفی در رشد و توسعه و پیشرفت استان به همراه داشته و همه باید قدردان این موهبت بزرگ الهی باشیم.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از 850 میلیارد تومان برای اجرای پروژه عظیم آبرسانی به قم هزینه شده است تصریح کرد: همه مردم باید با صرفه‌جویی در مصرف آب، ثمره تلاش‌های مسئولان و دست‌اندرکاران این طرح عظیم ملی را به خوبی پاس بدارند.

توجه به توسعه زیرساخت‌های حوزوی و زیارتی قم

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود توسعه زیرساخت‌های حوزوی و زیارتی قم را مورد توجه قرار داد و گفت: طرح‌های توسعه‌ای اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با پیش‌بینی ظرفیت‌های علمی، فرهنگی، خدماتی و رفاهی به خوبی در حال پیشرفت است.

وی در پایان اظهار داشت: در سال‌های اخیر به ویژه طی یکسال گذشته با پیگیری‌های مستمر مسئولان و با تخصیص اعتبارات و عنایت دولت نهم و دهم، پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف در استان قم حاصل شده و این روند رو به رشد با قوت و با جدیت ادامه خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:١٣

   

پر مبحث ترین ها