سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مهدوی کنی: روحانیون از آیت الله مشکینی الگو بگیرند

آیت الله مشکینی به گردن حوزه و انقلاب حق دارد او فردی زاهد بود اما در مراحل مختلف انقلاب حضور داشت و می تواند در ادامه مسیر انقلاب برای ما مقتدا باشد.
رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله مشکینی در راه رسیدن به هدف، همه مشکلات را تحمل می کرد و علما و فضلا باید به وجود این عالم دینی تاسی کنند.

آیت الله محمد رضا مهدوی کنی روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت آیت الله میرزا علی مشکینیˈ در سالن همایش دارالحدیث قم افزود: یکی از کسانی که قبل از انقلاب در تبعید گرفتار بود آیت الله مشکینی بود و در ایام تبعید نیز از اوقات و ساعت های زندگی خود به خوبی استفاده می کرد.
وی تاکیدکرد: شخصیت آیت الله مشکینی از جهات مختلف می تواند مورد بحث قرار گیرد و او از جنبه های مختلف مردی با برکت بود.

وی با اشاره به این که خیر آیت الله مشکینی به همگان می رسید ، گفت: آیت الله مشکینی در هر جا حضور داشت از زمان خود به خوبی استفاده می کرد و با وجود مشغله های سیاسی هیچ گاه دست از تحقیق و پژوهش و تالیف نمی کشید.
وی گفت: هیچ راه بزرگی نیست مگر این که در مسیر آن راه مشکلاتی باشد اما آیت الله مشکینی در مسیر زندگی خود همواره صبر و شکیبایی داشت.

رییس مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آیت الله مشکینی به گردن حوزه و انقلاب حق دارد او فردی زاهد بود اما در مراحل مختلف انقلاب حضور داشت و می تواند در ادامه مسیر انقلاب برای ما مقتدا باشد.
همایش بزرگداشت آیت الله مشکینی صبح امروز با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد.
سخنرانی شخصیت های سیاسی و حوزوی ، ارائه دو مقاله برتر، رونمایی از آثار مرحوم آیت الله مشکینی و همچنین برگزاری نمایشگاهی از آثار این عالم بزرگ در حاشیه همایش، از برنامه های این همایش یک روزه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها