سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

آل خلیفه و آل سعود دست نشانده آمریکا هستند

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:١۵    نسخه چاپی    
آمریکا برای سلطه بر مردم منطقه از برخی از دولت‌ها همچون آل سعود و آل خلیفه که از دست نشانده گان آنان است حمایت می‌کند.
مرجع تقلید شیعیان جهان گفت: آمریکا و استکبار جهانی برای سلطه بر منطقه دولت‌های دست نشانده ای مانند آل خلیفه و آل سعود را روی کار آورند.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار جمعی از طلاب خواهر استان لرستان گفت: آمریکا برای سلطه بر مردم منطقه از برخی از دولت‌ها همچون آل سعود و آل خلیفه که از دست نشانده گان آنان است حمایت می‌کند.

این مرجع تقلید  با اشاره به حوادث اخیر در منطقه ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران موجی را در منطقه ایجاد کرد و باعث شد تا مردم منطقه بیدار شده و در برابر ظلم ستم حاکمان خود قیام کنند.

آمریکا قصد دارد مانع از ایجاد کشوری اسلامی در منطقه شود

وی با اشاره به دخالت آمریکا در سرکوب کردن قیام‌ها اشاره داشت و عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل می‌خواهند با دخالت‌های خود مانع از روی کار آمدن کشوری اسلامی مانند ایران در منطقه شوند.

این استاد حوزه علمیه قم عنوان با اشاره به سرکوب مردم بحرین گفت: آن‌ها تصور می‌کنند با شهادت و کشتار مردم می‌توانند حکومت ظلم خود را ادامه دهند اما باید بدانند که این موج بیداری که ایجاد شده با ایجار رعب و وحشت و کشتار مردم خاموش نمی‌شود.

تلاش انسان در به فعلیت رساندن استعداد

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه انسان با فطرت پاک و زمینه بالقوه استعداد متولد می‌شود اظهار داشت: انسان وظیفه دارد با تلاش و کوشش خود استعداد نهفته خود را بالفعل و از آن استفاده کند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: انسان در به فعلیت رساندن استعداد‌های خود باید به علم، ایمان، عقل، تقوا و عمل به گفتارهای خود توجه داشته باشد.

وی در ادامه به تفاوت بین عقل و علم اشاره کرد و اظهار داشت: علم به معنای دانستن است و عقل به معنای تشخیص حق از باطل و عاقلی کسی است که بتواند در برخورد با حوادث و فتنه‌ها حق را از باطل تشخیص دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه مشاغل مختلف برای انسان مسئولیت آور است بیانکرد: نباید به مشاغل تنها به عنوان وسیله امرار معاش نگاه کرد بلکه مشاغل امانتی از سوی مردم و خداوند است که باید در راه خدمت به مردم باشد.

وی در ادامه با اشاره به مسئولیت اجتماعی مسلمانان اظهار داشت: مسلمانان باید ظلم را به خوبی بشناسند و در مقابل آن ایستادگی کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:١۵

   

پر مبحث ترین ها