سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

تفرقه افکنی در کشورهای اسلامی نقشه استکبار جهانی است

دشمنان و استکبار جهانی می خواهند با دامن زدن به مسائل قبیله ای، امت اسلام را از هم جدا و بین آنان تفرقه بیندازند.
حضرت آیت الله نوری همدانی، با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت امت اسلام، تاکید کرد: دشمنان و استکبار جهانی می خواهند با دامن زدن به مسائل قبیله ای، امت اسلام را از هم جدا و بین آنان تفرقه بیندازند.


به گزارش  رسا  حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، عصر شنبه در سومین روز از سفرش به استان خراسان شمالی، در جمع مردم شهرستان های مانه و سملقان حاضر شد.

وی بعد از استقبال باشکوه مردم این شهر در جمع آنان به ایراد سخن پرداخت و با استناد به آیات و روایاتی عوامل عزت جوامع مختلف را تبیین کرد.

این مرجع تقلید از ایمان به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در عزت مندی افراد یاد کرد و گفت: پیروزی مردم غزه در جنگ 22 روزه و شکست رژیم صهیونیستی در نبرد با مقاومان حزب الله نتیجه ایمان مردم بود.

وی با بیان اینکه یاد خدا یکی از عوامل مهم در سعادتمندی انسان به شمار می آید، تاکید کرد: در قرآن کریم و روایات اسلامی تاکیدات ویژه ای در زمینه توجه دادن انسان به ذکر و یاد خدا وجود دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، روحیه جهاد و شهادت طلبی را عامل دیگر عزت انسان ها دانست و تاکید کرد: جامعه ای که این فرهنگ را داشته باشد از هیچ چیز هراس و واهمه ندارد.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر در منطقه، خواستار هوشیاری امت اسلام شد و گفت: در حال حاضر مردم منطقه خواهان حکومت های واقعا اسلامی هستند، نه حکومت هایی که تنها نامی از اسلام را داشته باشند.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود وحدت شیعه و سنی را از جمله عواملی دانست که موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود و در این زمینه گفت: دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی به ویژه بحرین می خواهند این اصل مهم را خدشه دار کنند و امت اسلامی باید در این زمینه هوشیار و آگاه باشد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٠, ٢٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها