سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

صدای اسلام ناب از قم به گوش جهانیان می‌رسد

هیچ شهری مانند قم در صدور انقلاب نقش ندارد؛ به طوری که صدای اسلام ناب از قم به گوش جهانیان می‌رسد.
آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه قم و صدور انقلاب اسلامی به تمام دنیا، خاطرنشان کرد: هیچ شهری مانند قم در صدور انقلاب نقش ندارد؛ به طوری که صدای اسلام ناب از قم به گوش جهانیان می‌رسد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از نیروهای زمینی و هوایی سپاه و پرسنل وزارت دفاع شرکت‌کننده در دوره آموزشی عقیدتی در قم با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا‌ (س) اظهار کرد: این بانوی بزرگوار با جانفشانی خود در راه ولایت و امامت، راه دفاع ارزش‌های الهی را برای بشریت به یادگار گذاشتند.

بی‌نشانی قبر حضرت‌زهرا(س) نشانه ولایت‌پذیری ایشان است


وی با اشاره به فلسفه بی‌نشان بودن مرقد حضرت زهرا‌ (س) افزود: حضرت فاطمه (س) با وصیت تاریخی خود مبنی بر مخفی بودن قبرشان، خواستند حقایقی را برای مردمان در طول قرن‌ها آشکار کنند. در واقع بی‌نشانی قبرشان نشان‌دهنده حقایق بلند ولایت‌پذیری ایشان و نشان دادن راه درست به مردم در طول تاریخ بوده است.

دفاع از اهل بیت (ع) بر عظمت علما افزوده است

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به مجاهدت‌های علما و روحانیون در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: حرارت دفاع از حقوق اهل بیت ‌(ع) و دعوت مردم به پیروی و اطاعت از ولایت اهل بیت‌(ع) در طول اعصار بر عظمت و جایگاه بلند علمای دین افزوده است.

هیچ شهری مانند قم در صدور انقلاب نقش ندارد

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه قم و صدور انقلاب اسلامی به تمام دنیا، خاطرنشان کرد: هیچ شهری مانند قم در صدور انقلاب نقش ندارد؛ به طوری که صدای اسلام ناب از قم به گوش جهانیان می‌رسد. انقلاب‌های تونس، مصر، لیبی و بحرین ریشه در تفکر انقلاب اسلامی دارد. گرچه استکبار با تمام وجود می‌خواهد این تحولات را به نفع خود مصادره کند ولی شیاطین و دشمنان همیشه در ذلت و خاری خود دست و پا خواهند زد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٠, ٢٣:٣۶

   

پر مبحث ترین ها