سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قائم‎مقام مدير حوزه‌هاي علميه:

علماي اهل سنت به خواست مردم بحرين توجه كنند

علماي اهل سنت بايد به خواست مردم بحرين توجه كرده و تصميماتي را كه به‏صلاح جامعه اسلامي است، اتخاذ كنند.
 قائم‎مقام مدير حوزه‌هاي علميه با بيان اينكه هيچ اختلافي ميان شيعيان و اهل سنت بحرين وجود ندارد، تصريح كرد: علماي اهل سنت بايد به خواست مردم بحرين توجه كرده و تصميماتي را كه به‏صلاح جامعه اسلامي است، اتخاذ كنند.

حجت‌الاسلام محمودرضا جشميدي امروز (چهارشنبه) در گفت‎وگو با خبرنگار فارس، با بيان اينكه مسئله بحرين مسئله‌اي مختص به مسلمانان اين كشور است، تصريح كرد: هرگونه دخالت بيگانگان در مسئله بحرين به ارتباط مسلمانان بحرين ضربه مي‌زند.
وي افزود: دولت بحرين و آل خليفه فضاي پراختناقي را در اين كشور ايجاد كرده‌اند كه بايد اين فضا شكسته شود.
رئيس مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران ادامه داد: دولت بحرين در ابتدا تلاش كرد مردم را دسته‌بندي كند اما موفق نبود و هيچ‏گاه نيز موفق به اين امر نخواهد شد.
وي اضافه كرد: در طول تاريخ بحرين هيچ‎گاه شاهد نزاع شيعيان با اهل‌سنت نبوده‌ايم و هيچ مورد اختلافي در بحرين وجود ندارد و همواره اتحاد ميان مردم اين كشور وجود داشته است.
جمشيدي با بيان اينكه زمينه اتحاد ميان علماي شيعه‌ و سني در بحرين همواره فراهم بوده است، گفت: علماي شيعه‌ و سني بحرين از ارتباط قوي و دوستانه برخوردار هستند.
وي افزود: با توجه به موفق نشدن دولت آل خليفه براي دسته‌بندي مردم بحرين، دولت اين كشور تصميم گرفت كه از قواي عربستان و علماي وهابي استفاده كند و اين علماي وهابي بودند كه همچون گذشته بر طبل اختلاف افكني ميان شيعيان و اهل سنت كوبيدند تا خواست مردم بحرين را اختلافات فرقه‌اي جلوه دهند.
قائم مقام مدير حوزه‌هاي علميه با تاكيد بر رد هرگونه مداخله نظامي توسط ايران در بحرين تصريح كرد: شيعيان در طول تاريخ همواره پشتيبان همه مسلمانان جهان اعم از شيعه و سني بوده‌اند و اين همدردي را با حمايت از مسلمانان فلسطيني زير ظلم و ستم نشان داده‌اند.
وي با اشاره به حمايت علما و مراجع از مردم زير ظلم در سرتاسر جهان اظهار داشت: مراجع عظام تقليد بارها علماي اهل‌سنت را در بيانات خود مورد خطاب قرار داده‌اند و انتظار دارند همچنان كه در مسئله مصر بسياري از علماي اهل سنت مواضع خوبي را اتخاذ كردند، در مسلئه بحرين نيز علماي اهل‌سنت مواضع خوبي را كه به صلاح جامعه اسلامي است، اتخاذ و به خواست مردم بحرين توجه كنند.
جمشيدي خاطرنشان كرد: حوزه علميه نسبت به مسائل بحرين توجه ويژه‌اي دارد و بارها مواضع خود را با صدور بيانيه اعلام كرده‌ است.
وي در پايان با اشاره به برگزاري مراسم حمايت طلاب از مردم مظلوم بحرين كه قرار است امروز در مسجد اعظم قم برگزار شود، بيان داشت: حضور پرشكوه طلاب در اين مراسم پيش‌بيني مي‌شود و مراجع تقليد نيز در اين مراسم حضور خواهند يافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٠, ١٨:٢١

   

پر مبحث ترین ها