سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حضور مراجع تقليد در مراسم حمايت از مردم مظلوم بحرين

برگزاري اين مراسم اعتراض به ظلمي است كه در برخي كشورهاي اسلامي نسبت به مردم مسلمان در حال وقوع است و همچنين هشدار به كشورهايي است كه نسبت به سركوب مردم در كشورهاي مختلف از جمله ليبي و يمن اقدام مي‌كنند.
 امام جمعه قم گفت: مراجع تقليد نسبت به مسائل بحرين بسيار توجه دارند و در همين راستا فردا در مراسم حمايت از مردم مظلوم بحرين حضور پيدا خواهند كرد.

آيت‌الله سيدهاشم حسيني بوشهريدر گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با بيان اينكه آنچه در بحرين در حال وقوع است يك فاجعه بزرگ به شمار مي‌رود، تصريح كرد: اين فاجعه رفتار دوگانه‌ كشورهاي غربي و سازمان‌هاي بين‌المللي را به خوبي نشان مي‌دهد.
وي افزود: كشورهاي غربي و سازمان‌هاي بين‌المللي در يك جا براي حمله به رئيس‌جمهور يك كشور فرمان صادر مي‌كنند و خبرگزاري‌هاي آنها از حركت صورت گرفته حمايت مي‌كنند و در جاي ديگر سكوت مطلق اختيار كرده و رسانه‌هاي آنها نيز همراه با دولت‌هاي خود سكوت مي‌كنند.
امام جمعه قم ادامه داد: بررسي وضعيت كشور بحرين رفتار دوگانه ابرقدرت‌ها را آشكار ساخته است و آنها تصور مي‌كنند كه ملت‌ها اين مسائل را نمي‌فهمند.
وي با بيان اينكه ملت بحرين در ظلم مضاعفي قرار دارند، گفت: ظلم دولت بحرين بر مردم اين كشور از يك سو و تجاوز كشورهاي خارجي به بحرين و سكوت مجامع جهاني و رسانه‌هايي كه رسالت خبري آنان بايد اطلاع‌رساني صحيح باشد از سوي ديگر از جمله ظلم‌هايي است كه در حق مردم بحرين روا داشته شده است.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با تأكيد بر لزوم حفظ رسالت اصلي رسانه‌هاي جهان در برابر آنچه در بحرين در حال وقوع است، تصريح كرد: همه بايد نسبت به مسائل بحرين به وظيفه خود عمل كرده و حوزه‌هاي علميه سراسر كشور نيز در همين راستا فردا تعطيل خواهد بود.
وي بيان داشت: مراجع تقليد نسبت به مسائل بحرين بسيار توجه دارند و در همين راستا فردا در مراسم حمايت از مردم مظلوم بحرين حضور پيدا خواهند كرد.
حسيني بوشهري خاطرنشان كرد: برگزاري اين مراسم اعتراض به ظلمي است كه در برخي كشورهاي اسلامي نسبت به مردم مسلمان در حال وقوع است و همچنين هشدار به كشورهايي است كه نسبت به سركوب مردم در كشورهاي مختلف از جمله ليبي و يمن اقدام مي‌كنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٠, ٠۴:۴١

   

پر مبحث ترین ها