سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علماي بحرين براي جهاد به پا خيزند

امروز ديگر روز خاموشي و سكوت نيست، بلكه روز جهاد و فداكاري است و مردم بحرين نيز در چنين شرايطي بايد به پا خيزند.
يكي از مراجع تقليد قم ‌با بيان اينكه علماي بحرين بايد براي جهاد به پا خيزند، گفت: علما و مردم بحرين بدانند كه تنها نيستند و تمام شيعيان و مردم آزاده دنيا از آنها پشتيباني خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس آيت‌الله حسين نوري‌همداني ظهر امروز در ديدار جمعي از علماي بحرين در سخناني با اشاره به اينكه به طور كامل در جريان شرايط و اوضاع كشور بحرين قرار گرفته است، اظهار داشت: جريان كشور بحرين گوشه‌اي از جرياني است كه در كل دنيا فراگير شده است.
وي با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي ايران و شكست استكبار تصريح كرد: در گذشته دولت‌هاي استكباري سعي كرده بودند كه دولت‌ها و حكومت‌هايي را در كشورهاي اسلامي حاكم كنند كه سرسپرده آنان باشند.
اين مرجع تقليد بيان داشت: در گذشته دنياي استكبار مقدرات كل مسلمانان را قبضه كرده بود و بر منابع سياسي، فرهنگي و اعتقادي مسلمانان سيطره داشت.
وي عنوان داشت: وقتي كه انقلاب اسلامي ايران با رهبري امام خميني (ره) به پيروزي رسيد استكبار و استبداد در ايران اسلامي از بين رفت و تسلط شرق و غرب بر اين كشور پايان يافت.
‌نوري‌همداني با اشاره به اينكه موج بيداري اسلامي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به سراسر دنيا صادر شد، افزود: امروز شاهد هستيم كه در كل كشورهاي دنيا موج بيداري اسلامي نفوذ كرده و فراگير شده است.
وي گفت: اين موج كل جهان را فرا خواهد گرفت و تمام قله‌هاي جهان را در مي‌نوردد و همه مستضعفان در برابر مستكبران عالم به پا مي‌خيزند.
اين مرجع تقليد با اشاره به روحيه جهاد و شهادت‌طلبي شيعيان تاكيد كرد: شيعه منشا و مبدا خيزش و حركت است و چنين روحيه‌اي در ديگر مذاهب و اديان وجود ندارد.
وي با اشاره به شرايط كنوني دنيا اظهار داشت: امروز ديگر روز خاموشي و سكوت نيست، بلكه روز جهاد و فداكاري است و مردم بحرين نيز در چنين شرايطي بايد به پا خيزند.
‌نوري‌همداني تصريح كرد: در شرايطي كه آخرين حرف را مبارزه جهادي مي‌زند، مردم بحرين چاره‌اي جز جهاد، شهادت و از خودگذشتگي ندارد و اگر اقدام لازم را داشته باشند دشمن مجبور به عقب‌نشيني خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه امروز ايران اسلامي در اوج عزت و اقتدار ايستاده است، ادامه داد: پيشرفت‌هايي كه امروز ايران اسلامي در عرصه‌هاي مختلف به آن دست يافته است، ثمره خون شهداي دوران انقلاب و جنگ تحميلي است.
استاد حوزه علميه قم با اشاره با بيان اينكه علماي بحرين بايد براي جهاد به پا خيزند، گفت: علما و مردم بحرين بدانند كه تنها نيستند و تمام شيعيان و مردم آزاده دنيا از آنها پشتيباني خواهند كرد.
وي عنوان داشت: هيچ قدرتي در برابر مردم نمي‌تواند ايستادگي كند و اسلام‌خواهان در بحرين و ديگر كشورها بايد استقامت و پايداري داشته باشند تا به هدف خود دست يابند.
‌نوري‌همداني استقامت، پايداري و ثبات قدم را رمز موفقيت و دستيابي به اهداف متعالي دانست و بيان داشت: شهادت در راه دفاع از حق پيروزي است و هر كس كه در مسير دستيابي به هدف خود استقامت داشته باشد، به پيروزي نايل مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١٢-١٣٨٩, ١۵:٢٣

   

پر مبحث ترین ها