سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علماي جهان اسلام در برابر جنايات بحرين سكوت نكنند

متاسفانه كساني كه خود را خادم الحرمين مي‌دانند امروز به كشور مسلمان ديگري لشكر‌كشي كرده‌اند و علماي كشورهاي ديگر نيز ساكت نشسته‌اند و يا دهانشان بسته است و يا حرف خادمان قلابي حرمين را تاييد مي‌كنند.
 آيت‌الله جوادي آملي از سكوت علماي جهان اسلام و كشورهاي عربي در برابر جنايات اخير استكبار در بحرين و لشكركشي به اين كشور انتقاد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس  آيت‌الله عبدالله جوادي آملي پيش از ظهر امروز در درس تفسير خود با اشاره به مشكلات جامعه بشري در دنياي كنوني اظهار داشت: امروز بلاهايي كه ملت‌ها به آن دچار مي‌شود بر اثر سوء رفتارهاي صورت گرفته است و اين يك اصل است.
وي با اشاره به اينكه برخي مشكلات و حوادث نظير سيل، سونامي و ... نتيجه اعمال خود انسان‌ها است، تاكيد كرد: خداوند نعمت‌هاي بسياري را در اختيار انسان‌ها قرار داده و از انسان دعوت كرده كه از اين نعمت‌ها استفاده صحيحي داشته باشند.
استاد حوزه علميه قم با اشاره به اينكه بخش اعظمي از درآمدهاي كره زمين صرف كشتار انسان‌ها مي‌شود، بيان داشت: امروز شاهد هستيم كه كارخانه‌هاي اسلحه‌سازي با تمام توان كار كرده و در زمينه آدم‌كشي نيز افراد را تربيت مي‌كنند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به وضعيت كشور ژاپن اشاره كرد و افزود: با وقوع فاجعه سونامي و زلزله در كشور ژاپن شاهد بوديم كه نيروگاه‌هاي اتمي اين كشور دچار انفجار شد.
آيت‌الله جوادي آملي ادامه داد: ژاپن اين نيروگاه‌ها را براي مقابله با آمريكا احداث كرده بود اما امروز مي‌بينيم كه اين نيروگاه‌ها براي خود اين كشور مشكل‌ آفرين شده است.
وي با اشاره به اينكه ايران اسلامي از فعاليت هسته‌اي به دنبال توليد سلاح نيست، تاكيد كرد: اين مسئله‌اي است كه استكبار و صهيونيسم آن را درك نكرده و همواره تلاش مي‌كنند كه در راه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران مانع ايجاد كنند در حالي كه ايران در بحث هسته‌اي به دنبال مسائل علمي است.
استاد حوزه علميه قم همچنين به وضعيت كشور بحرين اشاره كرد و با اشاره به كشتار مردم مظلوم اين كشور بيان داشت: برخي‌ها مدعي اين هستند كه خادم الحرمين هستند اما حرمين نيز در اسارت است.
وي گفت: متاسفانه كساني كه خود را خادم الحرمين مي‌دانند امروز به كشور مسلمان ديگري لشكر‌كشي كرده‌اند و علماي كشورهاي ديگر نيز ساكت نشسته‌اند و يا دهانشان بسته است و يا حرف خادمان قلابي حرمين را تاييد مي‌كنند.
آيت‌الله جوادي آملي گفت: آن وقت با وجود چنين اتفاقات و كشتار مسلمانان و شيعيان، توقع دارند كه زلزله و سونامي پيش نيايد.
وي با اشاره به مطرح شدن مطالبي از سوي مراجع و مسئولان در ارتباط با لشكركشي عربستان به بحرين گفت: اميدواريم كه خداوند اين ملت شيعه را از دست استكبار و همدستانش رهايي بخشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٨٩, ١۵:١١

   

پر مبحث ترین ها