سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری‌همدانی:

شادی‌ها را به گناه آلود نکنیم

تجمل‌گرایی و رفاه طلبی در اسلام مذموم است و مسلمان باید سعی کند از شادی‌ها در جهت رضایت خدا استفاده و آن را به گناه آلوده نکند.
تجمل‌گرایی و رفاه طلبی در اسلام مذموم است و مسلمان باید سعی کند از شادی‌ها در جهت رضایت خدا استفاده و آن را به گناه آلوده نکند.

به‌گزارش مرکز خبر حوزه، معظم‌له در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم که پیش از ظهر امروز در بیت ایشان برگزار شد با اشاره به نقش خودسازی در تقویت خودباوری، گفتند: ترقی انسان برای رسیدن به کمال در گرو خودسازی فردی است و خودسازی نیز مقدمه تقویت روحیه خود باوری می‌باشد و روحیه خودباوری رمز بقاء یک ملت است.

*عناصر خودسازی

حضرت آیت الله نوری‌همدانی به عوامل خودسازی اشاره کرده و یادآور شدند: علم، ایمان، عقل، و تقوا از ابزارهای خودسازی می‌باشد و با تقویت این چهار عنصر انسان می‌تواند دروازه‌های خداشناسی را به روی خود بگشاید و به خودباوری برسد.

ایشان ادامه دادند:‌ مسیر تکامل از خودسازی شروع می‌شود و در گرو تقویت این روحیه، انسان به کرامت انسانی می‌رسد؛ البته این کرامت زیر پرچم اسلام محقق می‌شود.

این مرجع تقلید، تقویت روحیه انقلابی را ضروری دانسته و تاکید کردند: امروز خود باوری، شهامت، شجاعت و آزادی ملت از برکت امام راحل‌(ره) و شهدا و رهبری آیت‌الله‌العظمی ‌خامنه‌ای است.

*ایران اسلامی،‌معادلات جهانی را بر هم زد

معظم‌له، ایران اسلامی را قطب حایز اهمیت در معادلات جهانی خوانده و تصریح کردند: الگوگیری سایر کشورها از انقلاب اسلامی ایران نشان دهنده این است که ایران توانسته تمام آرمان‌ها و اندیشه‌های خود را به نحو احسن در جهان گسترش دهد.

حضرت آیت الله نوری‌همدانی، قیام‌های منطقه را اسلامی دانسته و گفتند: کشورهای غربی این قیام‌ها را به خاطر وضعیت بد اقتصادی و مالی عنوان می‌کنند، حال آن که این قیام‌ها اسلامی و ضد استعماری است.

*انقلابیون اتحاد داشته باشند

ایشان رمز پیروزی انقلابیون کشورهای اسلامی را داشتن اتحاد زیر پرچم اسلام عنوان کرده و افزودند: انقلابیون با اتحاد و همبستگی می‌توانند بر دیکتاتورهای زمانه پیروز شوند؛ البته این اتحاد در نتیجه تقویت روحیه خودشناسی و خودباوری به دست می‌آید.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز، افزودند: تجمل‌گرایی و رفاه طلبی در اسلام مذموم است و مسلمان باید سعی کند از شادی‌ها در جهت رضایت خدا استفاده و آن را به گناه آلوده نکند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٨٩, ١٨:٠٨

   

پر مبحث ترین ها