سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمي نوری همدانی:

از نظام گلایه نکنیم، به خود نهیب بزنیم که برای انقلاب چه کرده ایم

علمای بزرگ و شهدا در تقویت نظام اسلامی بسیار زحمت کشیده اند و ما نیز امروز باید رسالت خود را در برابر انقلاب و ولایت فقیه انجام دهیم و لحظه ای نسبت به این امر تردید نکنیم.
حضرت آیت الله نوری همدانی، با تاکید بر ضرورت حراست از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، گفت: اگر اشکال و نقصی هم در نظام اسلامی است، تقصیر خود ما است که نظام را به خوبی حمایت و پشتیبانی نکرده ایم.


به گزارش  رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، روز چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود که به بررسی موضوع حکومت اسلامی و ولایت فقیه اختصاص داشت، با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام، ابراز داشت: اکثر احکام اسلام مربوط به امور سیاسی است.

این مرجع تقلید که در مسجد اعظم قم در جمع طلاب و روحانیان سخن می گفت، ابراز داشت:‌ دردی که از گذشته در حوزه وجود داشته و امروز هم بعضا مشاهده می شود، این است که به مسائل سیاسی اسلام کم توجه می شود و باید با این درد مبارزه کرد و آن را از بین برد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه همه باید حامی و پشتیبان نظام اسلامی باشیم، اظهار داشت: اگر هم در نظام نقص و اشکالی است، این مساله تقصیر ما است که از ابتدا به خوبی نظام را حمایت نکرده ایم.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: اگر از ابتدا حامی و پشتیبان نظام اسلامی بودیم همه چیز درست شده بود، آن وقت می آئیم و گلایه می کنیم که این طور و آن طور است.

وی گفت: از قدیم دشمنان به گونه ای دسیسه و توطئه کردند که حوزه و روحانیت به مسائل اسلام نپردازد و تنها رساله عملیه را ببیند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: علمای بزرگ و شهدا در تقویت نظام اسلامی بسیار زحمت کشیده اند و ما نیز امروز باید رسالت خود را در برابر انقلاب و ولایت فقیه انجام دهیم و لحظه ای نسبت به این امر تردید نکنیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه همه باید پشتیبان نظام باشیم و گلایه نکنیم، ابراز داشت: ما باید ابتدا از خود بپرسیم که برای نظام چکار کرده ایم.

این مرجع تقلید با اشاره به اهداف فتنه سال گذشته در کشور، گفت: فتنه‌گران به دنبال نابودی حکومت اسلامی و انقلاب و ضربه زدن به ولایت فقیه بودند و متاسفانه بسیاری از ما آن گونه که شایسته و بایسته بود در این میدان وارد نشدیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان داشت: از نظام گله نکنیم، از خود گلایه کنیم که برای نظام چکار انجام داده ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٨٩, ١٧:۵۶

   

پر مبحث ترین ها