سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شوراي مديريت حوزه به نشر پايان‌نامه‌ها بودجه اختصاص دهد

شوراي مديريت بايد بودجه‌اي را در خصوص پايان‌نامه‌ها به اين مراكز تخصيص بدهد تا اين پايان‌نامه‌ها زير نظر هيئت علمي بر اساس اولويت‌ها منتشر شده و بلا‌استفاده نماند.
رئيس مؤسسه امام صادق (ع) با اشاره به بي‌استفاده ماندن پايان‌نامه‌هاي فارغ‌التحصيلان گفت: شوراي مديريت حوزه علميه بايد بودجه‌اي را براي انتشار پايان‌نامه‌ها در نظر بگيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس ، آيت‌الله جعفر سبحاني پيش از ظهر امروز در نخستين گردهمايي دانش‌آموختگان سطح چهار مركز تخصصي كلام، تأسيس مراكز تخصصي را در زمان حاضر يك ضرورت عنوان كرد و افزود: در زمان شروع به كار اين مركز دو مركز تخصصي تفسير و تبليغ زير نظر شوراي مديريت شروع به كار كردند و تاكنون ثمرات فراواني داشته‌اند.
وي با اشاره به اينكه امروزه مسئله تمركز‌زدايي در دنيا مطرح است، ابراز داشت: شوراي مديريت حوزه علميه بايد بيشتر به اين مسئله توجه داشته باشد و آن را در حوزه‌ها دنبال كند.
رئيس مؤسسه امام صادق (ع) با بيان اينكه مراكز تخصصي بايد به تمام معنا مستقل باشند؛ اظهار داشت: در شروع كار اين مراكز شوراي مديريت فقط بايد جنبه نظارتي داشته باشد كه از جمله اين نظارت‌ها دفاع پايان‌نامه در مراكز تخصصي است.
وي انجام اينگونه فعاليت‌ها را در مراكز تخصصي لازم عنوان كرد و گفت: در هر يك از اين مراكز بايد نماينده‌اي از شوراي مديريت حضور داشته باشد تا انگيزه لازم براي دانش پژوهان ايجاد شود.
آيت‌الله سبحاني تأكيد كرد: شوراي مديريت بايد بودجه‌اي را در خصوص پايان‌نامه‌ها به اين مراكز تخصيص بدهد تا اين پايان‌نامه‌ها زير نظر هيئت علمي بر اساس اولويت‌ها منتشر شده و بلا‌استفاده نماند.
وي با اشاره به اينكه مراكز حوزوي و دانشگاه‌ها بايد از فارغ‌التحصيلان اين مراكز بيشتر را بهره ببرند، افزود: اين مراكز بايد فارغ‌التحصيلان خود را كه در رشته‌هاي خود تخصص دارند جذب كرده تا افرادي كه در اين رشته‌ها تخصص ندارند به كار گرفته نشوند.
انتهاي پيام/ز30/ح
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٨٩, ٢١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها