سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاندیدای منتخب باید رحیم القلب باشد

در برابر فرد رحیم القلب و مهربان اگر حاجتی ببریم و اگر آبرو بگذاریم باز امید داریم که چیزی گیرمان بیاید اما در برابر فرد سخت دل نه تنها آبرو می گذاریم بلکه هیچ چیز نیز حاصل نمی شود و شاهد برخورد مناسب نیست نخواهیم بود.
یکی از مراجع تقلید پیرامون انتخاب فرد اصلح برای انتخاب ریاست جمهوری اظهار داشت: فردی را انتخاب کنید که رحیم القلب باشد تا دلش برای مردم بسوزد.

به گزارش خبرنگار مهر‏‌، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار جمعی از اعضای نیروی هوایی سپاه پاسداران که پیش از ظهر روز یک شنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد‏‌، اظهار داشت: از فرمایشات ائمه اطهار (ع) می توان در این زمینه استفاده کرد که طبقات مردم و جامعه ما طبقات مختلفی هستند.

وی ادامه داد: امام صادق (ع) می فرمایند که فرق بین افراد جامعه وجود دارد‏‌، بندگان خدا متفاوت هستند، بعضی مردم رحیم القلب هستند، به این معنی که دلشان برای دیگران می سوزد در مقابلشان از خود محبت نشان می دهد‏، اما در مقابل عده ای وجود دارند که سخت دل اند و از انجام هررفتاری با دیگران باکی ندارند.

علوی گرگانی افزود: ما هم در جامعه خودمان بین افراد مختلف این را شاهد هستیم، بین اقوام، مردم، خانواده و دیگران هم شاهد هستیم که عده ای از مردم رحیم القلب و عده ای دیگر هم سخت دل هستند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: امام صادق (ع) در این زمینه فرموند که حاجت و درخواستتان را نزد افرادی ببرید که قلب مهربان و رحیمی دارند و به هرکسی نباید بگویید، اما اگر دیدید فردی سنگ دل است و چندان برایش مهم نیست حاجتتان را پیش او نبرید.

وی با بیان اینکه این امر به دوجهت صورت مورد توجه است‏، گفت: امام صادق (ع) در این باره می فرمایند که کسی که قلب رحیمی دارد درواقع رحمت و مهربانی خدا را دارد و این رحمت را به شما نیز می بخشد و کسی که سخت دل است غضب خدا در وجودش بوده و به همین نحو نیز برخورد می کند.

علوی گرگانی تصریح کرد: در برابر فرد رحیم القلب و مهربان اگر حاجتی ببریم و اگر آبرو بگذاریم باز امید داریم که چیزی گیرمان بیاید اما در برابر فرد سخت دل نه تنها آبرو می گذاریم بلکه هیچ چیز نیز حاصل نمی شود و شاهد برخورد مناسب نیست نخواهیم بود.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی را که برای ریاست جمهوری انتخاب کنید که رحیم القلب باشد تا دلش برای مردم بسوزد و با همین دلسوزی کارها را پیش ببرد، کسی را بین خود و خدا انتخاب کنید که این نعمت را درونش داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٣-١٣٩٢, ١٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها