سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری:

باید با شیوه‌های جدید و هنرمندانه ایده‌های دینی را به جامعه منتقل کنیم

آیت الله حسینی بوشهری به نقش آستان مقدس حضرت معصومه(س) در معرفی حوزه اشاره کرد و گفت: از ظرفیت گسترده آستان مقدس قم می‌توان برای معرفی حوزه استفاده کرد و دست‌آوردهای آن را به مردم معرفی نمود.
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به تلاش همه جانبه دشمن در تخریب معارف اسلامی، گفت: باید با شیوه‌های نو و جدید و هنرمندانه بتوانیم ایده‌های دینی را به جامعه منتقل کنیم.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، صبح پنج شنبه با حضور در نمایشگاه نوروزی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه که در صحن جوادالأئمه(ع) حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) برگزار می‌باشد، درجریان فعالیت‌های آن قرار گرفت.

در این دیدار که با همراهی حجت‌الاسلام سید محمد صادقی آرمان، مدیرکل روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) انجام شد،‌ مسئولان غرفه‌ها گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده ارائه دادند.

آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه در نشستی با مسئولان و مدیران روابط عمومی و نمایشگاه نوروزی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، دیدگاه‌های خود را پیرامون این نمایشگاه ارائه داد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به سالیان متمادی که در قم هستم، این اقدام آستان مقدس نوع خود کم نظیر می‌دانم.

مدیر حوزه‌های علمیه، مراقد مطهر امام زادگان و اهل بیت(ع)، را برای همگان جذاب معرفی کرد و گفت: افراد با همه گرایش‌ها سلیقه‌ها جذب اماکن متبرکه می‌شوند، این وضعیت بهترین فرصت است برای ما که بسنده نکنیم به ارتباط معنوی مردم با امام زادگان؛ ما باید در بعد معرفتی، آنچه آموزه‌‌های اهل‌بیت(ع) است را در قالب هنر و بیانی روشن به همگان ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه ما نیازمند نمایشگاه‌های دائمی هستیم که با توجه به فصول و مناسبت‌های مختلف این باشد تا برنامه‌های متنوعی ارائه شود، افزود: ایام فروردین فصل مسافرت است که فرصت خوبی بود که با تلاش مدیران و مسئولان آستان مقدس حضرت معصومه (س) حسن استفاده شد و امید است برکات آن مستدام باشد و در مراحل بعد با بازرخورد‌هایی که از دیدگاه‌های بازدید کنندگان گرفته می‌شود، نمایشگاه بهتری ارائه شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری به تلاش همه جانبه دشمن در تخریب معارف اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان از تمامی ابزار و امکانات برای تبلیغات علیه تعالیم ناب اسلام استفاده می‌کنند، ما نیز باید در حقیقت با شیوه‌های نو و جدید و هنرمندانه بتوانیم ایده‌های دینی را به جامعه امروز منتقل کنیم و از این امکانات در آبادانی احکام دینی استفاده کنیم.

وی حضور آستان مقدس حضرت معصومه(س) را در فعالیت‌های فرهنگی ضروری دانست و گفت: آستان مقدس قم در عرصه‌هایی هم که برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی محدودیت دارد، می‌تواند با نظارت بر آنها، کارها را اداره نماید.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به نقش آستان مقدس حضرت معصومه(س) در معرفی حوزه اشاره کرد و گفت: از ظرفیت گسترده آستان مقدس قم می‌توان برای معرفی حوزه استفاده کرد و دست‌آوردهای آن را به مردم معرفی نمود.

نمایشگاه نوروزی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از 29 اسفند ما 91 تا 15 فروردین‌ماه سال 92 در صحن جوادالأئمه علیه‌السلام حرم حضرت فاطمه معصومه در نوبت صبح و عصر در معرض دید زائران و مجاوران کریمه اهل بیت قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠١-١٣٩٢, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها