سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از سازمان کنفرانس اسلامي مي‌خواهيم اين جنايت‌ها را محکوم كند

بروز شده : ٢-١٢-١٣٨٩, ٢٢:١٢    نسخه چاپی    
مردم مسلمان بحرين حقوق اوليه‌ي خود را مي‌خواهند و خواهان اين هستند که معدودي از يک خاندان، بر اکثريت قريب به اتفاق آنها حکومت ظالمانه و استبدادي نداشته باشند. معدودي که براي حفظ سلطه‌ي خود، به بيگانگان وابسته و دست‌نشانده‌ي سياست‌هاي استکباري هستند.
آيت الله‌العظمي صافي گلپايگاني جنايات وحشيانه‌ي دولت بحرين را محكوم كرد.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد عصر روز يک‌شنبه جمعي از علماي بحرين مقيم حوزه‌ي علميه قم را به حضور پذيرفت و ضمن محکوميت اعمال وحشيانه‌ دولت بحرين، با خانواده‌هاي شهدا و مجروحان حوادث اخير بحرين ابراز همدردي كرده و به ملت مقاوم و مظلوم بحرين تبريک و تسليت گفت.

وي مراتب انزجار عميق و تألم و تأثر شديد خود را به عموم روحانيون و مردم متدين بحرين ابراز كرد و گفت:‌ مردم بحرين با توکل بر خداوند متعال، انشاء الله در اين حرکت و قيام مردمي پيروز شده و به حقوق واقعي خود خواهند رسيد.

اين مرجع تقليد با اشاره به بيداري مسلمانان در همه‌ي کشورهاي اسلامي اظهار كرد: بالاخره ظلم و ستم عاقبت خوبي ندارد و ستمگران در همين دنيا با ذلت و خواري از بين خواهند رفت.

صافي با تأکيد بر خواسته‌ي به حق مردم بحرين افزود: مردم مسلمان بحرين حقوق اوليه‌ي خود را مي‌خواهند و خواهان اين هستند که معدودي از يک خاندان، بر اکثريت قريب به اتفاق آنها حکومت ظالمانه و استبدادي نداشته باشند. معدودي که براي حفظ سلطه‌ي خود، به بيگانگان وابسته و دست‌نشانده‌ي سياست‌هاي استکباري هستند.

وي ادامه داد: مردم بحرين در اين قيام فقط حقوق مشروع، قانوني و پايمال شده‌ي خود را مطالبه مي‌كنند و متأسفانه دولت بحرين به جاي اينکه به شهروندان خود جواب درست و صحيح بدهد، آنان را به خاک و خون کشيده است.

اين مرجع تقليد با دعوت از مجامع بين المللي و اسلامي به محکوم کردن اين فجايع، اظهار كرد: ما اين حوادث دردناک و اين جنايات وحشتناک را محکوم كرده و از کشورهاي مستقل و سازمان‌هاي بين‌المللي به خصوص از سازمان کنفرانس اسلامي مي‌خواهيم که اين جنايات را محکوم كند و از حکومت بحرين بخواهند به حقوق مشروعه‌ي مردم جواب مثبت داده و مردم مظلوم بحرين را از ظلم و ستم ظالمين نجات دهند. و سيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون.

در ابتداي اين ديدار تني چند از علماي بحرين حوادث دردناک و جنايات ظالمانه‌ و برخوردهاي وحشيانه‌ي دولت بحرين را به استحضار آيت الله العظمي صافي رساندند و از وي درخواست كردند که براي به ثمر رسيدن قيام مسلمانان بحرين دعا کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٨٩, ٢٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها