سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

عقب نشینی دشمن در عرصه‌های مختلف ثمره مقاومت و ایستادگی است

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩١, ٢٠:۵۴    نسخه چاپی    
در شرایط محاصره اقتصادی اگر ساده زیستی داشته باشیم می‌توانیم به راحتی با تحریم‌ها مبارزه کنیم و هیچ اتفاقی هم در زندگی و جامعه ما نخواهد افتاد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر این که باید روحیه مقاومت در برابر دشمن را در خود و جامعه تقویت کنیم، گفت: بر اثر همین مقاومت و ایستادگی است که دشمنان مجبور به عقب نشینی در عرصه‌های مختلف می‌شوند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی غروب چهارشنبه در دیدار جانشین فرماندهی کل سپاه و جمعی از سرداران سپاه و مسئولان بنیاد شهید کشور، با تاکید بر ضرورت توجه نخبگان و اندیشمندان به عوامل پیشرفت اسلام در آغاز و عقب گرد در برهه های دیگر، اظهار داشتند: بحمدلله امروز مسلمانان بیدار شده اند و می خواهند عقب ماندگی شان را در پرتو بیداری اسلامی جبران کنند.

وی با استناد به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) تاکید کرد: آنچه عامل پیشرفت مسلمانان صدر اسلام شد سادگی در زندگی، زهد و یقین به آیین حق اسلام بود.

استاد برجسته حوزه افزود: آرزوهای دور و دراز، زندگی‌های پر زرق و برق و دلبستگی به دنیا انسان را خدا غافل می‌کند؛ آرزو و شک سبب می‌شود که مبانی اعتقادی متزلزل شود و این مسئله نیز عامل عقب ماندگی است.

وی تصریح کرد: این که گفته می‌شود ایرانیان را مجبور کردند تا مسلمان بشوند دروغ است، سپاه اسلام آمد و ایران را از استعمار ساسانیان نجات داد،‌ تا سالها بعد آتشکده‌ها روشن بود و ایرانیان بعد از آشنایی با اسلام مسلمان شدند.

آیت الله مکارم ، تجمل گرایی را یک آفت دانست و گفت: یکی از شیطنت‌های غرب این است که سعی می‌کنند کشورهای دیگر را با وسائل تجملاتی و تشریفاتی، انواع زندگی‌های پر زرق و برق، وسائل مختلف صنعتی وابسته کنند و وقتی وابسته شدند می‌توانند بر آنها حکومت کنند.

وی با بیان این که باید سعی کنیم آن عقیده محکم در جوانان ما همچنان باقی بماند، گفت: اگر مبانی اسلامی در جوانان ما محکم باشد و عشق به شهادت در آنها وجود داشته باشد دشمن هیچ کاری نخواهد توانست بکند.

این مرجع تقلید، روحیه ایمانی جوانان ایران اسلامی را عامل هراس دشمنان ارزیابی کرد و تاکید کرد: دشمنان ما بارها گفتند که می‌خواهند به ایران حمله کنند ولی می‌دانستند جوانان جان برکف بسیج، سپاه و ارتش، با آنها مقابله خواهند کرد.

وی زندگی بدون هدف را پوچ توصیف کرد و گفت: سربازان آمریکایی در عراق و افغانستان مبتلا به بیماری‌های روانی شده اند و دست به خودکشی می‌زنند چون هدفی ندارند و مسئولان شأن آنها را به وسیله تطمیع مالی به میدان جنگ می‌فرستند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که جوانان ما با عشق و علاقه پای به میدان جبهه‌ها می‌گذاشتند، گفت:‌ در تمام جنگ 8 ساله ما یک مورد خودکشی نداشتیم، چون جوانان ما با عشق و شور به میدان جنگ می‌رفتند، خانوده‌ها شهدای خود را با عشق تشییع می‌کردند که خود عامل مهمی در مقابل دشمنان است.

وی خطاب به مسئولان حاضر در جلسه گفت: اینها را باید زنده نگه داریم و وظیفه شما فرماندهان سپاه و بخش‌های فرهنگی این است که این شعله ایمان را زنده نگه دارید و ساده زیستی را ترویج کنید.

استاد برجسته حوزه با اشاره به فشارهای دشمنان گفت: در شرایط محاصره اقتصادی اگر ساده زیستی داشته باشیم می‌توانیم به راحتی با تحریم‌ها مبارزه کنیم و هیچ اتفاقی هم در زندگی و جامعه ما نخواهد افتاد.

وی با تأکید بر این که باید روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن را روز به روز در خود و جامعه تقویت کنیم، گفت: بر اثر همین مقاومت و ایستادگی است که دشمنان مجبور به عقب نشینی در عرصه‌های مختلف می‌شوند و ما امروز در سوریه و عرصه انرژی هسته‌ای نیز شاهد این اتفاق هستیم.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آینده کشور و انقلاب را روشن توصیف کرد و اظهار داشت: ان شاءالله با افتخار، سربلندی و استقلال کامل و حاکمیت اسلام زندگی خواهیم کرد و امیدواریم این برنامه تا قیام حضرت ولی عصر(ارواحنا له الفداه) همچنان باقی و برقرار بماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩١, ٢٠:۵۴

   

پر مبحث ترین ها