سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: حکام منطقه از فرجام قذافی عبرت بگیرند

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩١, ١٠:٢٠    نسخه چاپی    
دولت‌هایی می‌توانند باقی بمانند که حکومتشان مردمی باشد، اگر پایگاه شما آمریکا و اسرائیل است که هست مطمئن باشید روزی همچون قذافی سراغ شما نیز خواهند آمد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دولت‌هایی می‌توانند باقی بمانند که حکومتشان مردمی باشد، تأکید کرد: حکام منطقه باید از فرجام قذافی عبرت بگیرند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم رفتار برخی از حکام عربی و غیر عربی منطقه را محکوم کرد و گفت: دولت هایی در منطقه هستند که دست به دست هم داده و می‌خواهند برخی از حکومت‌ها را ساقط کنند، امروز برای سوریه نقشه می‌چینند و فردا هم به فکر عراق هستند و تکیه گاهشان هم به دولت‌های استکباری و بیگانه است.

وی با تأکید بر این که حکومت این نوع دولت‌ها مردمی نیست و آنها متکی به آمریکا و استکبار هستند، افزود: آیا آنها چشم باز نمی‌کنند و سرنوشت حکامی که روزی متکی به استکبار بوده و بعد ساقط شدند را مورد توجه قرار نمی دهند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: قذافی وقتی سر کار بود محبوب القلوب آمریکا، غرب و استکبار جهانی بود و آنها با او عکس یادگاری می‌گرفتند اما به محض اینکه دیدند اوضاع تغییر یافت او را به کلی رها کرده و حتی برای نابودی او نیرو به لیبی فرستادند.

وی خطاب به حکام مرتجع منطقه تأکید کرد: این سرنوشت و فرجام برای شما نیز هست چرا عبرت نمی‌گیرید؟ اینها به قذافی رحم نکردند یقیناً به شما نیز رحم نخواهند کرد و ما در تعجبیم اینها چطور درس عبرت نمی‌گیرند از سویی ادعای عقل می‌کنند اما از حداقل درایت و منطق هم برخوردار نیستند که اگر بودند این گونه فکر نمی‌کردند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: دولت‌هایی می‌توانند باقی بمانند که حکومتشان مردمی باشد، اگر پایگاه شما آمریکا و اسرائیل است که هست مطمئن باشید روزی همچون قذافی سراغ شما نیز خواهند آمد.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: سی و چهار سال است که آمریکا و دولت‌های استکباری انواع توطئه‌ها، تحریم ها و فشارها را علیه کشور ما اعمال کرده و می‌کنند اما راه به جایی نبردند چرا که این نظام بر اساس خواست مردم است.

این مرجع تقلید در ادامه گفت: هیچ حکومتی در جهان نیست که همچون حکومت ایران بر ضد آن از سوی استکبار فعالیت و سرمایه گذاری شده باشد، اما مردم ما بحمدالله در صحنه هستند و در 22 بهمن همگان مشاهده کردند که مردم با تمام مشکلات و گرفتاری هایی که دارند با شکوه خاصی به صحنه آمدند و از نظام دفاع کردند و این نظام با این پشتوانه مردمی را هیچگاه نمی‌توان تکان داد، ولی به یقین باید با حل مشکلات مردم این پشتوانه را محکم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩١, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها