سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مراکز تخصصی حوزوی ‌‌سال آینده ساماندهی می‌شود

به روز‌رسانی رشته‌های تخصصی حوزوی امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است هرچند پیچ و خم‌های اداری مشکلاتی را برای راه‌اندازی یا گسترش مراکز تخصصی به وجود آورده است.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: در دوره جدید مدیریت حوزه‌های علمیه تصمیماتی مبنی بر ساماندهی رشته‌های تخصصی حوزوی گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری امروز در دیدار با مسئولان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) در قم با تاکید بر تأمین بخشی از نیازهای نظام اسلامی توسط حوزه‌های علمیه اظهار کرد: چنانچه این کار بر مبنای ساختار و روشی صحیح انجام شود نیروهای حوزوی خدمت اثرگذارتری در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام اسلامی خواهند داشت.

وی افزود: ضرورت گسترش و ساماندهی مراکز تخصصی حوزوی و رشته‌های زیرمجموعه آن‌ها در شرایط کنونی احساس می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه در دوره جدید مدیریت حوزه‌ها تصمیماتی مبنی بر ساماندهی رشته‌های تخصصی حوزوی گرفته شده است خاطرنشان کرد: سعی داریم این کار را طی یک سال به پایان رسانده و در پایان نظام‌مند شدن مراکز تخصصی را اعلام کنیم.

وی گفت: به روز‌رسانی رشته‌های تخصصی حوزوی امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است هرچند پیچ و خم‌های اداری مشکلاتی را برای راه‌اندازی یا گسترش مراکز تخصصی به وجود آورده است.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری ادامه داد: در همین راستا تلاش می‌کنیم موانع موجود را رفع کنیم تا در روند رسیدگی به درخواست راه‌اندازی یا گسترش مراکز تخصصی تسریع شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور فعالیت چند ساله موسسه آینده روشن در عرصه مهدویت را موفق ارزیابی و ابراز کرد: امور آموزشی و پژوهشی این مرکز در سطح سه خوب بوده به همین دلیل برای ارتقای به سطح چهار همکاری لازم با موسسه آینده روشن صورت خواهد گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩١, ١٨:٢٢

   

پر مبحث ترین ها