سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران:

تهران و اصفهان بیشترین متقاضی ثبت نام را در حوزه‌های خواهران را دارند

حدود 240 مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور فعال هستند که پذیرفته‌شدگان را در مقطع سطح دو(کارشناسی) تربیت می‌کنند و طلاب در پایان این دوره مدرک سطح دو را دریافت می‌کنند که دارای امتیاز کارشناسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
مدیر سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: متقاضیان استان‌های تهران و اصفهان بیشترین ثبت نام اولیه را در حوزه‌های علمیه خواهران داشته‌اند.

حجت‌الاسلام محسن محدث با اشاره به فعال شدن مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه تبلیغات پذیرش این حوزه‌ها اظهار داشت: گرچه ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران از طریق اینترنت انجام می‌شود، اما مدیریت‌های استانی و مدارس علمیه خواهران نقش مهمی در تبلیغات و آشنا ساختن عامه مردم با حوزه‌های علمیه خواهران داشته‌اند.

وی با اشاره به گذشت حدود یک هفته از آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: طی این مدت شاهد استقبال فراوان دختران و بانوان از فراخوان پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران بوده‌ایم.

حجت‌الاسلام محدث با اشاره به اینکه این فراخوان شامل تمام فارغ‌التحصیلان مقطع متوسطه و شاغلین به تحصیل در سال سوم متوسطه می‌شود، ادامه داد: حدود 240 مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور فعال هستند که پذیرفته‌شدگان را در مقطع سطح دو(کارشناسی) تربیت می‌کنند و طلاب در پایان این دوره مدرک سطح دو را دریافت می‌کنند که دارای امتیاز کارشناسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

وی اضافه کرد: برخی از مدارس علمیه خواهران سطح کشور نیز متقاضیان را با مدرک سوم راهنمایی می‌پذیرند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه همزمان با فراخون پذیرش متقاضیان ورود به مقطع سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران، فراخوان پذیرش سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران نیز انجام می‌شود، یادآور شد: پذیرش سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران از میان فارغ‌التحصیلان مقطع سطح دو و شاغلین به تحصیل در سال آخر این مقطع انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در آزمون کتبی حوزه‌های علمیه خواهران امسال برای نخستین بار صرفا به صورت اینترنتی انجام می‌شود، گفت: علاقه‌مندان به انجام این کار تا 21 بهمن‌ماه فرصت دارند تا با مراجعه به مراکز پستی سراسر کشور و خرید کارت ثبت نام، در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به آدرس www.whc.ir در این آزمون  ثبت نام کنند.

حجت‌الاسلام محدث تاریخ برگزاری آزمون کتبی ورودی سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران را 16 اردیبهشت 90 ذکر کرد و افزود: نتایج این آزمون 11 تیرماه از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: دفترچه‌های آزمون سطح دو و سه حوزه‌های علمیه خواهران از طریق پایگاه اینترنتی مدیریت سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir/paziresh و مراکز پستی که کارت ثبت نام در آزمون را ارائه می‌کنند قابل دریافت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٨٩, ٢١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها