سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

وهابیت با کمک آمریکا قصد انتقام‌گیری از شیعیان دارد

بروز شده : ۴-١١-١٣٨٩, ١۵:٢١    نسخه چاپی    

‌‌‌وهابیت با کمک بودجه‌ های هنگفتی که توسط نفت عربی یا آمریکا تأمین می‌شود توسط افراد متعصبی قصد انتقام گیری از شیعیان را دارد.


 یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه ما با اهل سنت مشکلی نداریم بلکه مشکل ما با وهابیون است، گفت: وهابیت با کمک نفت عربی و آمریکا قصد دارد از شیعیان انتقام بگیرد. 
آیت الله ناصر مکارم شیرازی غروب یکشنبه در دیدار با استاندار هرمزگان و دست اندرکاران جشنواره قرآنی مدهامتان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد در خصوص نسبت جمعیت سنی و شیعه در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بیان داشت: کنترل جمعیت در این مناطق بصورت استثناست و شیعیان باید در این مناطق نسبت به افزایش جمعیت توجه داشته باشند.

وی اظهار داشت: برخی از افراد اسرار دارند زمینها و مغازهایی را در این استانها خریداری کنند و گاهی نیز ساکنان این منطقه را مجبور به مهاجرت می‌کنند تا اکثریت قاطع بدست خودشان باشد.

استاد برجسته حوزه اضافه کرد: ‌‌‌وهابیت با کمک بودجه‌ های هنگفتی که توسط نفت عربی یا آمریکا تأمین می‌شود توسط افراد متعصبی قصد انتقام گیری از شیعیان را دارد.

مشکل اصلی تشیع وهابیت است

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: تشیع با اهل سنت به خصوص شافعی مشکلی ندارد، مشکل اصلی ما با وهابیت از شاخه سلفی که افراد دستور بگیر از خارج و بیگانگان است و وهابیها نه تنها دشمن تشیع بلکه دشمن استقلال کشور ما نیز هستند.

وی اضافه کرد: به قطع یقین در پشت این تشکیلات دست اجانب اسکتبار در کار است و مسئله ما تنها مسئله مذهبی نیست بلکه سیاسی، فرهنگی و وحدت مردم کشور را در بر می‌گیرد.

وی بیان داشت: تصمیم وهابیت تضعیف و متلاشی کردن نظام جمهوری اسلامی ایران است که البته به اهدافشان نمی‌رسند و ما باید بیدار باشیم.

وهابیت بدنبال افزایش جمعیت است

این مرجع تشیع ادامه داد: ‌وهابیت بدنبال تکثیر و افزایش نفرات و جمعیت است و این امر بدین دلیل است این افراد هدفی دارند، هدف آن‌ها این است که ترکیب جمعیت را بهم بزنند و پست‌ها را در دست بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه هدف وهابیون افزایش افرادی که لااله الا الله بگویند نمی‌باشد، تصریح کرد: آن‌ها نقشه جدیدی دارند و هشدار به ما است که بیدار باشیم و برای این نقشه‌ها باید راه حل و برنامه صورت گیرد و کاری انجام دهیم این مسئله سر و سامان پیدا کند.

حوزه‌های علمیه تقویت شود

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروزه مهم‌ترین امر، تقویت حوزه‌های علمیه در منطقه سیستان و بلوجستان و هرمزگان می‌باشد و این نکته حرف اول را می‌زند بنابر این حوزه علمیه با بنیاد علمی اهل بیت‌(ع) و روایات اهل بیت‌(ع) باید تقویت شود و هر چقدر سرمایه‌گذاری در این زمینه صورت گیرد باز هم کم است.

آشنایی جوانان با قرآن سبب تقویت امنیت و مذهب می‌شود

وی اظهار داشت: حوزه علمیه پاسدار قرآن و مساجد است و قرآن رمز وحدت و پاسداری کشور است و همچنین آیات ولایت در قرآن بسیار شفاف است و هر چقدر جوانان با قرآن آشنا شوند امنیت و مذهب ما تقویت می‌شود.

استاد برجسته حوزه با اشاره به مسئولیت سنگین مسئولان هرمزگان اظهار داشت: به ساکنان شیعه سیستان و هرمزگان باید اعتماد به نفس دهیم تا مبادا ساکنان این مناطق مهاجرت کنند بلکه باید از مکان‌های دیگر نیز شیعه به این مناطق مهاجرت کند.

وی بیان داشت: اگر در این مناطق کار و درآمد خوب ایجاد شود مهاجرت پذیری به این مناطق صورت خواهد پذیرفت.

کارهای فرهنگی باید بیشتر شود

آیت الله مکارم در خصوص همایش قرآنی مد‌هامتان که قرار است در هرمزگان برگزار شود، اظهار داشت: بدلیل مشغله کاری قادر به حضور در این همایش نیستم ولی اگر مسئولان اطلاع دهند پیامی را برای این همایش ارسال خواهم کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ ما سر از سیاست درآورده و سیاست ما نیز با استقلالمان گره خورده است، خاطرنشان کرد: کارهای همچون برگزاری همایش قرآن کافی نیست بلکه باید به سوی جلو‌تر گام برداشت و کارهای فرهنگی بیشتری صورت گیرد.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٨٩, ١۵:٢١

   

پر مبحث ترین ها