سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی علوی گرگانی:

مسئولان مراقب سرمایه گذاری دشمن در هرمزگان باشند

بروز شده : ۴-١١-١٣٨٩, ١۵:١٣    نسخه چاپی    

مسئولیت شما در این استان بسیار سنگین است زیرا دشمنان اسلام در این منطقه سرمایه گذاری‌هایی به منظور ایجاد انحراف در جوانان کرده‌اند. یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به وظیفه خطیر مسئولان در استان هرمزگان بر مراقبت از سرمایه گذاری‌های دشمنان برای انحراف جوانان در این مناطق تأکید کرد. 
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی شامگاه یکشنبه در دیدار استاندار هرمزگان و دست اندرکاران جشنواره قرآنی مدهامتان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، در سخنانی با ابراز خرسندی از گزارش استاندار هرمزگان در زمینه مباحث فرهنگی به خصوص قرآن و مسجد عنوان کرد: برنامه‌های فرهنگی خوبی در این استان تدارک دیده شده است که باید این برنامه‌ها گسترش یابد.

وی خطاب به مسئولین استان هرمزگان تصریح کرد: مسئولیت شما در این استان بسیار سنگین است زیرا دشمنان اسلام در این منطقه سرمایه گذاری‌هایی به منظور ایجاد انحراف در جوانان کرده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه عدالت امر بسیار مهمی است که خداوند به پیامبر خود تذکر می‌دهد تا عدالت را رعایت کند، تصریح کرد: ‌اگر در جامعه همه افراد به حق خود قانع باشند، دیگر شاهد دست‌ اندازی به حقوق دیگران نخواهیم بود و اگر همه مردم مطابق عدل رفتار کنند وجود دادگاه‌های متعدد ضرورتی نخواهد داشت.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه با بیان اینکه هر جامعه‌ای باید دارای یک رهبر باشد به روایتی از رسول اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: پیامبر‌(ص) در این حدیث می‌فرماید "اگر علما و امرای یک جامعه درست شوند آن جامعه نیز درست خواهد شد و اگر رهبران دینی جامعه‌ای خوب باشند به برکت وجود آن‌ها، جامعه نیز اصلاح می‌شود.

وی با بیان اینکه کسانی که در نظام جهوری اسلامی مسئولیتی بر عهده دارند باید بدانند که وظیفه خطیری بر دوش آن‌ها است، خاطرنشان کرد: مسئولان نباید خودشان را گم کنند و باید در کارهای خود اخلاص داشته باشند و از عنوان و مادیات بپرهیزند و تنها رضای خداوند را درنظر داشته باشند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به حدیثی قدسی از رسول گرامی اسلام عنوان کرد: رسول اکرم می‌فرماید اخلاص از اسرار من است و از این رو است که اهمیت اخلاص در کار‌ها مشخص می‌شود و همه به خصوص مسئولین کشور باید به این بعد بیشتر توجه داشته باشند.

این مرجع تقلید در پایان گفت: باید خداوند را سپاسگزار باشیم در برهه‌ای از تاریخ زندگی می‌کنیم که نعمت جمهوری اسلامی، مراجع تقلید و ولایت فقیه در اختیار ما است.
 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٨٩, ١۵:١٣

   

پر مبحث ترین ها