سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مصباح یزدی:

برای حفظ اسلام منتظر آیین‌نامه نباشیم

عضو خبرگان رهبری امنیت دینی را مهمترین نوع امنیت دانسته و گفتند: برای حفظ اسلامی و ایجاد امنیت دینی نباید منتظر آیین‌نامه‌ها باشیم.
عضو خبرگان رهبری امنیت دینی را مهمترین نوع امنیت دانسته و گفتند: برای حفظ اسلامی و ایجاد امنیت دینی نباید منتظر آیین‌نامه‌ها باشیم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی در کشور با تأکید بر این که مهم‌ترین وظیفه این نیرو، برقراری امنیت درجامعه است، خاطرنشان ساختند: از نظر فلاسفه بزرگ تمدن‌های مختلف، مهم‌ترین و یا تنهاترین هدف ایجاد حکومت و برقراری امنیت در جامعه می‌باشد؛ از این رو می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین نهادهای حکومتی، نیروی انتظامی است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) امنیت دینی را مهم‌ترین نوع امنیت در جامعه اسلامی معرفی  کردند و گفتند: امنیت دینی به اندازه‌ای مهم است که با توجه به آموزه‌های اسلامی انسان‌ها باید جان و مال و ناموس خود را در راه حفظ دینی و ارزش‌های اسلامی فدا کنند.

*علوم انسانی ضد اسلامی

ایشان در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده بودند «علوم انسانی نه تنها اسلامی نیست، بلکه ضد اسلام است»، خاطرنشان کردند: امروز در دانشگاه‌های ما که مسئولان کشور را تربیت می‌کند، فرهنگ و تمدن غیر اسلامی ارائه می‌شود. در این شرایط، نسلی که امام(ره) و انقلاب را ندیده است، برقراری امنیت دینی را ضروری نمی‌داند.

آیت‌الله مصباح یزدی با تأکید بر این که برای حفظ اسلام و ایجاد امنیت دینی نباید منتظر آیین‌نامه‌ها باشیم؛ خاطرنشان کرد: ملت ایران در جریان فتنه،‌ منتظر آیین‌نامه‌ها نشدند و با احساس وظیفه، این جریان را خاموش کردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان با ضروری خواندن اطاعت از ولایت فقیه‌، خاطرنشان کردند: با توجه به این که ولایت فقیه به حکومت اسلامی مشروعیت داده است، نباید فرمایشات معظم‌له را کم اهمیت دانست.

*مشروعیت رییس جمهور به تایید ولایت فقیه است؛ نه تعداد آراء


رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به سخن امام خمینی مبنی بر این که اگر شخصی با آرای مردم برای ریاست جمهوری انتخاب شود،‌ اما ولایت فقیه او را تأیید نکند، طاغوت است، گفتند:‌ این که در جامعه اسلامی شخصی از سوی مردم به عنوان ریاست‌جمهوری انتخاب می‌شود، تنها مسئله‌ای که به آن مشروعیت می‌دهد،‌ تأیید ولایت فقیه است، نه تعداد آراء مردم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٨٩, ٢٢:۴۴

   

پر مبحث ترین ها