سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی:

مشکل خوزستان باید مدیریت شود

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩۵, ١۴:١٢    نسخه چاپی    
مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از اینکه مسئولان در حالی از کنترل تورم سخن می‌گویند که مردم این موضوع را احساس نمی‌کنند، گفت: مردم این موضوع را احساس نمی‌کنند، مردم باید خدمت مسئولان را لمس کنند.

 آیت‌الله حسین نوری همدانی در جلسه درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اهمیت مسئولیت‌پذیری افراد در جامعه اظهار داشت: انسان حائز سه مسئولیت فردی، اجتماعی و شغلی است.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه شغل مسئولیت آفرین است و فرد باید بعد از پذیرش شغل به مسئولیت خود عمل کند، افزود: دولتمردان و مسئولان نهادهای دولتی باید در حادثه اخیر خوزستان به وضع مردم رسیدگی کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه با ابراز ناراحتی از وضع موجود در خوزستان تصریح کرد: مشکل خوزستان به‌واسطه گردوغبار، زندگی مردم را تباه کرده است باید این مسئله از سال‌های پیش مدیریت می‌شد اما متأسفانه اقدامات درخوری صورت نگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید مضیقه اقتصادی، گرانی و بیکاری را در جامعه مورد توجه قرار دهند خاطرنشان کرد: توجه به حال مردم مسئولیت مهم مسئولان است چراکه حکومت اسلامی برای این مردم است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: همه تلاش‌ها باید برای خدمت به مردم باشد، برخی می‌گویند "چرا این حرف‌ها را تکرار می‌کنید؟" اما این انتقادها امربه‌معروف است.

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از اینکه مسئولان در حالی از کنترل  تورم سخن می‌گویند که مردم این موضوع را احساس نمی‌کنند اظهار داشت: مردم این موضوع را احساس نمی‌کنند مردم باید خدمت مسئولان را لمس کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه با یادآوری اینکه "درباره حرام بودن ربا و دیرکرد بانک‌ها گفتیم اما کسی توجهی نمی‌کند" ادامه داد: آن‌قدر این مسئله را مطرح می‌کنیم تا به نتیجه برسد، این تکرارها مصداق امربه‌معروف و نهی از منکر است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩۵, ١۴:١٢

   

پر مبحث ترین ها