سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی نوری همدانی:

دنیا تشنه معارف قرآن و اهل بیت(ع) است

قرآن و اهل بیت(ع) دو گنجینه الهی در اختیار بشر هستند که در دوره‌های مختلف از سوی حاکمان جور قرآن و اهل بیت(ع) کم کم کنار گذاشته شدند و وضعیت اسلام رو به انحطاط رفت.
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قرآن دریایی از معرفت است تاکیدکرد: دنیا تشنه معارف قرآن و اهل بیت(ع) است و باید نهادهای مختلف از جمله جهاد دانشگاهی این معارف را استخراج و به دنیا منتقل‌کنند.
آیت الله العظمی حسین نوری همدانی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار با سرپرست سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور و مدیرعامل ایکنا گفت: دنیا تشنه معارف اهل بیت است ولی باید تجهیزاتمان را قوی کنیم  و معارف را استخراج و به علاقه مندان ارائه دهیم.

وی با اشاره به نفوذ فرهنگ غرب در برخی کشورهای جهان اظهار داشت: مستکبران اگر دندانشان را در جایی فرو کنند به راحتی از آنجا دست نمی‌کشند مگر اینکه با زور بتوان آنان را بیرون کرد و امروز هم وضعیت استکبار در دنیا این گونه است.

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: الان موضوع علوم انسانی در کشور مطرح است ما معتقدیم ریشه علوم انسانی در قرآن است اما متاسفانه ما آن را از غرب گرفته‌ایم.

این مرجع تقلید انس با قرآن را بهترین سرمایه برای انسان دانست و تاکید کرد: قرآن دریایی عمیق است که در هر بعد آن که فعالیت کنیم نمی‌توانیم به انتهای آن دست یابیم.

وی  با تأکید بر اینکه دنیای امروز تشنه فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: قرآن و اهل بیت(ع) دو گنجینه الهی در اختیار بشر هستند که در دوره‌های مختلف از سوی حاکمان جور قرآن و اهل بیت(ع) کم کم کنار گذاشته شدند و وضعیت اسلام رو به انحطاط رفت.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: ائمه(ع) با آن همه علم در مضیقه قرار گرفتند و افرادی آمدند کتبی مانند صحیح بخاری را در مقابل فرمایشات ائمه علم کردند و احادیث زیادی از ناصبی‌ها را در کتب حدیثی آوردند تا احادیث اهل بیت(ع) رواج نیابد.

این مرجع تقلید با اشاره به پیروزی انقلاب به رهبری امام افزود: امروز فضایی فراهم شده که می‌توان قرآن و اهل بیت(ع) را ترویج کرد و بهره‌گیری از این فضا بسیار مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تا اخلاق مردم عوض نشود خداوند نیز سرنوشت انسان را عوض نمی کند به سنت‌های الهی اشاره و تصریح کرد: سنت‌های الهی تغییرناپذیر هستند و ما باید خودمان را با آن‌ها منطبق کنیم.

این مرجع تقلید عنوان‌ کرد: ممکن است برخی سنن تکوینی تغییر ایجاد شود اما سنت‌های اجتماعی الهی تغییری نمی‌کنند.
 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۶-١٣٩٠, ٠٢:٢١

   

پر مبحث ترین ها