سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی:

جای منکر و معروف عوض شده است / انتقاد از زشت ‌دانستن حجاب

گاهی بر اثر خوگرفتن به منکرات، منکر در نظر انسان معروف و معروف در نظر انسان منکر می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش عده‌ای منحرف برای زشت جلوه‌دادن چادر مشکی گفت: امروز جای منکر و معروف با هم عوض شده است.

 آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بعدازظهر سه شنبه در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به گمراهی آشکار عده‌ای از مردم در زمان نوح پیامبر اظهار داشت: گاهی بر اثر خوگرفتن به منکرات، منکر در نظر انسان معروف و معروف در نظر انسان منکر می‌شود.

وی ادامه داد: حدیث داریم که روزی پیغمبر اکرم(ص) فرمود ای مسلمانان روزی فرا می‌رسد که امر به معروف و نهی از منکر را ترک خواهید کرد. مردم تعجب کردند که واقعا روزی می‌رسد که امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، فرمود بدتر از این هم می‌آید، روزی می‌آید که امر به منکر و نهی از معروف می‌شود. مردم گفتند مگر چنین چیزی می‌شود، فرمود از این بدتر هم می‌شود و روزی می‌رسد که منکر در نظر شما معروف و معروف در نظر شما منکر می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به انتشار ویژه‌نامه خاتون و زیرسئوال بردن حجاب گفت: امروز چادر مشکی که بهترین نوع حجاب است و هم با وقار هم سنگین است در نظر عده‌ای منحرف زشت‌ترین نوع حجاب می‌شود.

این مرجع تقلید دلیل اصلی این گونه مسائل را هوای نفس و ورود شیطان در وجود انسان دانست و گفت: شیطان به زشتی‌ها زینت می‌دهد و معروف‌ها را زشت نشان می‌دهد.

معاویه قابل تطهیر نیست

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به فرازی از تاریخ اسلام در مورد جنایت‌های معاویه اظهار داشت: در تاریخ اسلام می‌خوانیم که معاویه دستور داده بود، علی(ع) را بر فراز منابر لعن کنند، به قدری به این مسئله اصرار داشت که زمانی که سعد بن ابی وقاص را دید صدایش زد و به او گفت: شنیدم تو علی را لعن نمی‌کنی. سعد هم جواب دندان شکن به او داد و گفت: سه فضیلت بزرگ درباره علی(ع) از پیامبر شنیدم که محال است علی را لعن کنم. حال عده‌ای می‌خواهند با فیلم‌هایی که ساخته‌اند چهره معاویه را تطهیر کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در وصف عظمت امام علی(ع) گفت: امام علی(ع) اولین مسلمان دنیا و فداکارترین مردم در نزد پیامبر بود؛ کسی که یک ضربه او در خندق معادل عبادت جن و انس بود.

وی ادامه داد: کسانی که این فیلم را ساختند در روز قیامت باید در نزد خداوند جواب دهند.

تمام زندگی امام حسن(ع) درس‌آموز است

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به میلاد پربرکت امام حسن(ع) اظهار داشت: تمام زندگانی امام حسن(ع) برای خانواده‌ها و مردم سرمشق است.

وی ادامه داد: یکی از نشانه‌های بزرگ عظمت امام حسن(ع) حلم ایشان است و حضرت از طریق همین ویژگی مخالفان زیادی را جذب کردند.

بهانه‌جویی‌ها از نادانی و تقلید کورکورانه است

این مرجع تقلید به بهانه‌های مخالفان حضرت نوح اشاره کرد و گفت: یکی از بهانه‌های آنها این بود که می‌گفتند تو یک انسانی مثل ما هستی و گناه تو این است که بشر هستی.

وی با اشاره به درس‌آموز بودن زندگی پیامبران برای مردم ادامه داد: اگر پیغمبران و امامان از جنس بشر نباشند نمی‌توانند این درس‌ها را به مردم بدهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: یکی دیگر از بهانه‌های آنها این بود که به نوح می‌گفتند هوای سلطنت به سر تو زده و این نبوت نوعی بازی است.

استاد برجسته حوزه علمیه در پایان اظهار داشت: بهانه‌جویی‌ها از نادانی و تقلید کورکورانه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۵-١٣٩٠, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها