سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در جمع نمازگزاران بیان شد:

انتقاد شدید آیت‌الله مکارم شیرازی از فتوای اخیر مفتی وهابی درباره حسنی مبارک

یکی از مشکلات ما با جمعیت وهابی‌ها این است که وهابی‌ها انسان‌های عجولی هستند و یک حدیث ضعیف از یک گوشه کتاب ما را می‌بینند و در شبکه‌های ماهواره‌ای جنجال به پا می‌کند.
مرجع تقلید شیعیان از فتوای جدید یکی از مفتی‌های وهابی درباره محاکمه حسنی مبارک انتقاد کرد.
آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بعدازظهر سه شنبه در جمع نمازگزاران حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت:  یکی از مشکلات ما با جمعیت وهابی‌ها این است که وهابی‌ها انسان‌های عجولی هستند و یک حدیث ضعیف از یک گوشه کتاب ما را می‌بینند و در شبکه‌های ماهواره‌ای جنجال به پا می‌کند.

وی با اشاره به بهره‌مندی وهابی‌ها از پول نفت، خطاب به مفتی‌های وهابی گفت: برادر وقتی این گونه حدیث را دیدی عجله نکن، اول سئوال بپرس و اگر جواب نگرفتی طوفان به پا کن.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مفتی‌های وهابی گاهی اوقات بر اثر عجول‌بودن فتواهای عجیبی صادر می‌کنند، بیان داشت: یکی از مفتی‌های وهابی سال گذشته فتوا داد که خوردن زولبیا در ماه رمضان بدعت و حرام است.

وهابی‌ها معنای بدعت را نمی‌دانند

این مرجع تقلید تاکید کرد: این افراد اصلا معنای بدعت را نمی‌دانند و مطالعات آنها درباره اسلام بسیار ضعیف است.

وی تصریح کرد: ما یک بدعت در عرف داریم به نام نوآوری که تمام زندگی انسان در طول سال نو می‌شود. بشر دائما در حال تحول و نوآوری است، آیا همه اینها بدعت است؟

وی با بیان معنای دقیق بدعت گفت: بدعت به معنای آن است که چیزی که جزو دین نیست را جزو دین قرار دهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از فتوای یکی از مفتی‌های وهابی درباره حسنی مبارک، گفت: چند روز پیش یکی از مفتی‌های وهابی فتوا داد که نباید رئیس جمهور مصر را در قفس گذاشت و محاکمه کرد برای اینکه حسنی مبارک امام آنهاست و در دو صورت می‌شود جلوی کسی را گرفت که اولا از نماز جلوگیری کند و دوم اینکه مرتد شود.

به افکار خودتان بخندید و تجدیدنظر کنید

وی تاکید کرد: معنای این حرف آن است که اگر کسی شروع به غارت و کشتار مردم کرد و تمام احکام اسلام غیر از نماز را زیرپا گذاشت نباید او را محاکمه کرد.

این مرجع تقلید خطاب به وهابی‌ها گفت: برادران عزیز که این حرف‌ها را می‌زنید، این حرف‌ها در این زمانه خریدار ندارد و در افکارتان تجدیدنظر کنید. قرآن و احکام را بیشتر یاد بگیرید، این چه برنامه‌ای است که شما دارید.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: وهابی‌ها بدون اینکه به قرآن مراجعه کنند اظهاراتی درباره طولانی‌بودن عمر حضرت نوح و امام زمان(عج) بیان می‌کنند و به آن می‌خندند، در حالی که باید به افکارشان بخندند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها