سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خودکشی ۱۸ نفر در مترو تهران

مشکلات اشتغال، ازدواج، آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد بعضا در موارد محدودی منجر به اقدام به خودکشی از سوی افراد می‌شود اما بسته شدن روی سکوی ایستگاه‌های مترو پدیده خودکشی را حل نخواهد کرد بلکه این پدیده از مترو به روی پل می‌رود و یا با سم خودکشی می‌کنند و در واقع از این نقطه به نقطه دیگر می‌رود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: در سال ۹۲ ، ۱۲ نفر و در سال ۹۳ تا کنون ۶ نفر در مترو اقدام به خودکشی کرده‌اند که برخی منجر به فوت و برخی منجر به جرح شده است.

به گزارش تسنیم،‌ سید جعفر تشکری هاشمی با حضور در صدو نهمین جلسه شورای شهر به تذکرت اعضای شورای شهر پاسخ داد و گفت: عدد خودکشی‌های اعلام شده از سوی اعضای شورای شهر دقیق نیست و در سال 92 ، 12 نفر و در سال 93 تا کنون 6 نفر اقدام به خودکشی کرده‌اند که برخی منجر به فوت و برخی منجر به جرح شده است.

وی ادامه داد: جامعه ما یک جامعه مسلمان است که در آن خودکشی حرام است و البته برخلاف سایرکشورها میزان اقدام به خودکشی در کشور ما و در ایستگاه های مترو بسیار کم است.

تشکری هاشمی افزود: مشکلات اشتغال، ازدواج، آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد بعضا در موارد محدودی منجر به اقدام به خودکشی از سوی افراد می‌شود اما بسته شدن روی سکوی ایستگاه‌های مترو پدیده خودکشی را حل نخواهد کرد بلکه این پدیده از مترو به روی پل می‌رود و یا با سم خودکشی می‌کنند و در واقع از این نقطه به نقطه دیگر می‌رود.

وی افزود: در سال‌های اخیر موضوع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل از موضوعات مورد توجه شهرداری تهران در ایستگاه‌های مترو بوده است. در این راستا معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با یکی از برجسته ترین پژوهشگاه‌های بررسی بحران های طبیعی و انسان ساز قراردادی را به امضا رسانده است که در بخش مترو در این رابطه مطالعات دقیقی صورت گیرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: بخش اول این پژوهش‌ها به پایان رسیده است و شهرداری تهران در حال پیاده سازی پیشنهادات پژوهشگاه مورد نظر در خصوص بحران‌های سیل ، زلزله و بحران‌های انسان ساز است تا اقدامات لازم در خصوص متروهای ساخته شده صورت گیرد و به وضعیت قابل قبولی برسد‌. مرحله دوم این پژوهش‌ها نیز در خصوص مطالعه در راستای تمهیدات لازم در ایستگاه‌های مترو در حال انجام است‌.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها