سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم:

نهادینه کردن فرهنگ نماز وظیفه آحاد جامعه است

در برخی از خانواده‌ها برای نماز خوان کردن جوانانشان از برخورد‌های نامتعارف استفاده می‌‌کنند که این شیوه هرگز نمی‌تواند تاثیرگذار باشد.
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: وظیفه مسئولان فرهنگی و همه نهاد‌های اجرایی و سیاسی و همچنین آحاد جامعه این است که در نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام احمد احسانی در گفتگو با خبرنگار مهر، نهادینه کردن فرهنگ نماز را وظیفه آحاد جامعه دانست و گفت: مسئولین فرهنگی و همه نهادهای اجرایی و سیاسی که در کشور فعال هستند باید در زمینه فرهنگ سازی و نهادینه کردن اقامه نماز در جامعه تلاش کنند.

وی برخورد مثبت و بدون خشونت را در گرایش جوانان به سمت نماز تأثیرگذار دانست و گفت: در برخی از خانواده‌ها برای نماز خوان کردن جوانانشان از برخورد‌های نامتعارف استفاده می‌‌کنند که این شیوه هرگز نمی‌تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم تأکید کرد: برخورد نرم همراه  با ملاطفت و آشنا کردن جوانان با معارف ناب الهی و نماز و بیان کردن آثار مثبت نماز برای جوانان از عواملی است که می‌تواند در گرایش جوانان به نماز و نماز خوانی تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شهر قم پیرامون نهادینه کردن این امر الهی بیان داشت: یکی از اقدامات خوب در سالهای گذشته، تعطیلی مغازه‌های اطراف حرم در موقع اقامه نماز بوده است.

اقامه نماز اول وقت در تمام ادارات قم

رئیس ستاد اقامه نماز درباره برپایی نماز در ادارات استان قم بیان کرد: نماز اول وقت و به جماعت در تمامی ادارات استان قم به شکل باشکوه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نماز در مدارس شهر قم در ایام تحصیل بیان داشت: در بیش از ۷۰۰ مدرسه شهر قم نماز جماعت با حضور امام جماعت برگزار می‌شود و طبق برآوردهای صورت گرفته دانش آموزان نیز استقبال خوبی از آن داشته‌اند.

احسانی عنوان کرد: در برخی از روستاهای استان نیز با استقرار روحانی نماز جماعت در مساجد برپا می‌شود و در روستاهایی نیز که روحانی به شکل ثابت حضور ندارد شبهای جمعه روحانیون به این روستا‌ها اعزام می‌شوند تا علاوه بر برپایی نماز جماعت در این شب مراسم دعا نیز داشته باشند.

وی با اشاره به رویکرد جوانان به نماز بیان کرد: آحاد جامعه جوان کشور به نماز و نمازخوانی توجه شایانی دارند و این امر را می‌توان به خوبی در مراسم اعتکاف و حضور خیل عظیم جوانان مشاهده کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩٠, ٠٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها