سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به قلم استاد انصاریان/

مجموعه تفسیر و شرح کامل صحیفه سجادیه در قم چاپ و منتشر شد

جایگزینی ترجمه جدید مولف از آیات قرآن مجید، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، استخراج منابع و تطبیق روایات با مصادر روایی شیعی و سنی،حروف چینی جدید و مقابله متن با دست نوشته های مولف و بازبینی متن و اعمال بازنگری با اشراف مولف از ویژگی های این اثر است.
مجموعه 15 جلدی تفسیر و شرح کامل صحیفه سجادیه به قلم استاد انصاریان چاپ و منتشر شد.

این تفسیر در 20 سال گذشته تحت عنوان"دیار عاشقان" در هفت جلد توسط استاد حجت الاسلام حسین انصاریان تالیف و توسط انتشارات"پیام آزادی" در چندین نوبت به چاپ رسیده است که با توجه به استقبال محققان و پژوهشگران از این اثر، موسسه دارالمعارف الشیعی، این مجموعه را در واحد تخصصی صحیفه سجادیه زیر نظر حجت الاسلام حسین انصاریان مورد تجدید نظر قرار داد و تحت عنوان"شرح و تفسیر صحیفه سجادیه" در 15 جلد منتشر کرد.

یادآور می شود، این اثر مرجعی برای آثار تحقیقی طلاب و گروهی از اندیشمندان دانشگاهی، در سطوح مختلف و مصدری برای پایان نامه های علمی قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش، جایگزینی ترجمه جدید مولف از آیات قرآن مجید، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، استخراج منابع و تطبیق روایات با مصادر روایی شیعی و سنی،حروف چینی جدید و مقابله متن با دست نوشته های مولف و بازبینی متن و اعمال بازنگری با اشراف مولف از ویژگی های این اثر است.

همچنین موضوع گذاری جهت سهولت دسترسی به مطالب، ویرایش ادبی متن فارسی و عربی،بازنگری اعراب و ترجمه روایات،اضافه کردن بیش از 250 موضوع تحت اشراف مولف به برخی از فرازهایی که قبلا شرح نشده بود، تلطیف در اشعار کتاب و شناساندن شاعر و شماره گذاری فرازهای صحیفه سجادیه نیز از دیگر مزایای این کتاب است.

به علاوه تنظیم ترجمه های مربوط به فرازهای دعا به صورت جداگانه، تنظیم فهارس متنوع در مجلدی مستقل،تنظیم فهرست موضوعی مطالب در مجلدی مستقل، ارائه داستان های کتاب در مجلدی مستقل از ویژگی های دیگر مجموعه 15 جلدی تفسیر و شرح کامل صحیفه سجادیه می باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩٠, ١٩:٠۴

   

پر مبحث ترین ها