سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئول دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی استان قم :

اعتبارات قرآنی عادلانه توزیع نمی‌شود

نظارت و پیگیری صدور مجوز چاپ و نشر قرآن کریم یکی از فعالیت‌های دارالقرآن الکریم است که در سال گذشته مجوز انتشار بیش از 300 هزار جلد قرآن کریم صادر شد.
 مسئول دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی استان قم از ناعادلانه‌بودن توزیع اعتبارات قرآنی انتقاد کرد.
حجت‌الاسلام سید جواد عظیمی صبح دوشنبه به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با حجت‌الاسلام سعیدی امام جمعه قم اظهار داشت: طرح نهضت قرآن آموزی یکی از بهترین و مردمی‌ترین طرح قرآنی بود که متاسفانه از امسال اجرا نمی‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم پیش بینی این طرح در برنامه پنجم، اعتبارات دیگری در فعالیت‌های قرآنی لحاظ شده است که سازمان تبلیغات اسلامی برای دستیابی به این اعتبارات با محدودیت مواجه است.

حجت‌الاسلام عظیمی با بیان اینکه دارالقرآن الکریم یکی از مهمترین مرکز فعالیت‌های قرآنی در کشور است، یادآور شد: متأسفانه اعتبارات قرآنی به صورت عادلانه و در بین مراکز تاثیرگذار قرآنی توزیع نمی‌شود.

انتشار 300 هزار جلد قرآن کریم در قم

مسئول دارالقرآن الکریم قم به برخی فعالیت‌های این دارالقرآن در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: نظارت و پیگیری صدور مجوز چاپ و نشر قرآن کریم یکی از فعالیت‌های دارالقرآن الکریم است که در سال گذشته مجوز انتشار بیش از 300 هزار جلد قرآن کریم صادر شد.

وی راه‌اندازی کتابخانه تخصصی قرآنی، برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی در رشته‌های مختلف، برگزاری 500 کلاس نهضت قرآن آموزی و... را از دیگر فعالیت‌های این دارالقرآن در سال گذشته عنوان کرد.

عظیمی تصریح کرد: تاکنون 28 موسسه قرآنی و 4 خانه قرآن روستایی در استان قم شناسایی و به ثبت رسیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٣-١٣٩٠, ٢١:١٧

   

پر مبحث ترین ها