سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم تأکید کرد:

برنامه‌های اوقات فراغت کلیشه‌ای نباشد

نه تنها طرح اوقات فراغت، بلکه سایر فعالیت های فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی باید به گونه ای باشد که خروجی های آن محسوس، ملموس و اثرگذار باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم کیفی سازی برنامه های اوقات فراغت را یکی از مهمترین رویکردهای این سازمان برشمرد و بر لزوم پرهیز از اجرای کلیشه ای این برنامه ها تاکید کرد.

حجت الاسلام عباس اسکندری صبح یکشنبه در جلسه شورای مدیران سازمان تبلیغات اسلامی استان قم که با موضوع بررسی طرح اوقات فراغت برگزار شد، اظهار داشت: باید در روند برگزاری طرح اوقات فراغت بازنگری صورت گیرد تا خروجی این طرح کارایی بیشتری داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به کیفی سازی برنامه های اوقات فراغت، تصریح کرد: اگر با بهره مندی از اساتید و مربیان مجرب و برگزاری برنامه های کارساز، سالانه 500 جوان و نوجوان قمی را به خوبی تربیت کنیم بهتر از این است که هزاران نفر در برنامه های اوقات فراغت شرکت کنند و آثار آن را ملموس نبینیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گفت: مزیت تربیت جوانان مومن و متدین در این است که این افراد حتی اگر خارج از این استان هم زندگی کنند، برای جمهوری اسلامی نقش آفرینی می کنند و در روزهای سخت می توان به آنها امیدوار بود.

حجت الاسلام اسکندری اظهار داشت: برنامه های اوقات فراغت باید به گونه ای باشد که اثرات مثبت آن در رفتار نوجوانان و جوانان مشاهده شود، نه اینکه هر سال صرفاً برنامه هایی با هزینه های زیاد برگزار کنیم که نتیجه ای نداشته باشد.

وی پرهیز از اجرای کلیشه ای برنامه های اوقات فراغت را خواستار شد و تاکید کرد: نه تنها طرح اوقات فراغت، بلکه سایر فعالیت های فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی باید به گونه ای باشد که خروجی های آن محسوس، ملموس و اثرگذار باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد: البته طرح این گونه مسائل به این معنا نیست که که تاکنون فعالیت ها در طرح اوقات فراغت اثربخش نبوده است، بلکه ما انتظار داریم که این سازمان در تربیت جوانان معتقد به اسلام و تشیع و نظام موفق تر عمل کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٠, ٢٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها