سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گلایه اعضای کمیسیون فرهنگی از سخنان اخیر وزیر ارشاد

تصمیم‌گیری برای برخورد با ماهواره یا فیلترینگ سایت‌ها بر عهده شورای عالی فضای مجازی و کمیته فیلترینگ است که نباید در کار آنها مداخله کرد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با گلایه از از سخنان اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که درباره موضوعاتی چون ماهواره و نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه مطرح شده بود، گفت: بررسی موضوعات مرتبط با ماهواره و نرم‌افزارهای ارتباط جمعی در تلفن‌های همراه بر عهده شورای عالی فضای مجازی و کمیته فیلترینگ است که نباید در کار آنها مداخله کرد.

سید علی طاهری در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح جلسه امروز (سه‌شنبه 20 خردادماه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز گلایه‌های اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از سخنان اخیر وزیر ارشاد مطرح شد سخنانی که بیشتر شبیه به مغلطه بود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصمیم‌گیری برای برخورد با ماهواره یا فیلترینگ سایت‌ها بر عهده شورای عالی فضای مجازی و کمیته فیلترینگ است که نباید در کار آنها مداخله کرد.
وی افزود:‌ ایشان معتقدند وقتی قرار است شبکه‌های ماهواره‌ای در گوشی‌های همراه عرضه شود چرا ما جلوی استفاده از ماهواره را بگیریم این سخن به این معناست که وقتی قرار است دزد به خانه ما بیاید چرا باید از الان درب خانه را قفل کنیم.

امربه معروف و نهی از منکر تنها وظیفه نظام نیست و مردم هم موظفند


این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در بخش دیگر جلسه کمیسیون کارگروه بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر گزارشی از فعالیت‌های خود را به کمیسیون ارائه داد و قرار شد در جلسه آینده کمیسیون این طرح بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

طاهری گفت: ضروری است تا نگاه جامعه نسبت به امر به معروف و نهی از منکر تغییر کند، بیشتر مردم معتقدند که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه نظام است و با این تفسیر از خود سلب مسئولیت می‌کنند که لازم است دیدگاهشان نسبت به این موضوع تغییر کند.
وی افزود: دیدگاه غلط دیگری که نسبت به این موضوع وجود دارد این است که تصور می‌شود امر به معروف و نهای از منکر کار پیچیده‌ای است که در واقع این‌طور نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متأسفانه ما درسی با عنوان امر به معروف و نهی از منکر در آموزش و پرورش یا در مقاطع آموزش عالی نداریم حتی این خلأ در حوزه‌های علمیه هم دیده می‌شود. لازم است این خلأ جبران و سازمن سینمایی و صدا و سیما به کمک ترویج امر به معروف و نهای از منکر بیاند.

انتقاد از سوءتعبیر رسانه‌ها نسبت به مخالفت کمیسیون فرهنگی با حضور نمایندگان در جام‌جهانی برزیل

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سوء تعبیر برخی رسانه‌ها نسبت به مخالفت کمیسیون فرهنگی با حضور نمایندگان در جام جهانی برزیل توضیح داد: کمیسیون فرهنگی قصد دخالت در کار سایر کمیسیون‌ها را ندارد و اگر به فراخور وظایف یک کمیسیون لازم است نماینده‌ای در جام جهانی حضور داشته باشد این موضوع به وظایف همان کمیسیون باز می‌گردد.
وی افزود: همچنین موضوع بحث کمیسیون حضور شخص خاصی نیست و بحثی کلی را مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح کرده که در این شرایط حضور در جام جهانی چندان درست نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها